Sobota, 28 stycznia 2023

10 miejsc, w których można sprzedawać szablony

18 lutego 2022

Tworzenie nowych projektów stron internetowych od podstaw może być lukratywne, ale jest też czasochłonne. Jeśli chcesz wielokrotnie zarabiać na jednym projekcie - bez konieczności poświęcania mu więcej czasu - najprostszym sposobem jest sprzedanie go jako motywu lub szablonu.

Więcej niż kilku projektantów stron internetowych bierze pełną odpowiedzialność za sprzedaż swoich motywów, ale w rzeczywistości może być trudniej sprzedać szablon na własną rękę niż za pośrednictwem jednej z wielu stron sprzedających motywy od różnych projektantów stron internetowych.

Sprowadza się to do tego, że kupujący wolą odwiedzić jedną stronę i szybko przesiać cały stos szablonów, niż przeszukiwać sieć w poszukiwaniu motywu tu i tam. Chociaż możesz wziąć do domu mniejszy procent od ceny sprzedaży na stronie z szablonami, prawdopodobnie osiągniesz większą sprzedaż.

Istnieje wiele stron, które chcą sprzedawać szablony dla Ciebie, a niektóre z nich są lepsze od innych. Różne strony oferują projektantom większy udział w zyskach lub mają większy ruch, co gwarantuje większą sprzedaż. Dziesięć witryn wymienionych poniżej to jedne z lepszych wyborów, jeśli chodzi o sprzedaż Twojej pracy i są one luźno wymienione w kolejności tego, ile pracy będzie wymagała sprzedaż Twoich szablonów za ich pośrednictwem.

1. Theme Forest

ThemeForest oferuje możliwość sprzedaży szablonów HTML, motywów WordPress, szablonów Joomla, szablonów Flash i szablonów Photoshop. Cena za motyw lub szablon jest różna - tak jak i twoja działka jako projektanta. Twoja działka zależy od tego, czy projekt jest ekskluzywny dla ThemeForest czy nie: dla motywów niewyłącznych otrzymasz 25% z każdej sprzedaży. W przypadku motywów na wyłączność, otrzymasz od 35% do 50%, wzrastając w miarę sprzedaży kolejnych motywów. Możesz znaleźć pełny schemat płatności na stronie ThemeForest w zakładce Payment Rates, dostępne są również informacje prawne dotyczące strony. Zanim projektant stron internetowych będzie mógł rozpocząć sprzedaż na ThemeForest, musi najpierw przeczytać samouczek i wypełnić krótki quiz.

2. Templamatic

Templamatic ma kilka prostych wymagań dla szablonów, które wystawia na sprzedaż: poprawny znacznik HTML i CSS, kompatybilność z różnymi przeglądarkami i brak problemów z prawami autorskimi. W zamian serwis oferuje projektantom stron internetowych 65% od wszystkich sprzedanych szablonów. Załadowanie szablonu lub motywu to kwestia założenia darmowego konta i dodania swojej pracy. Możesz ustalić własną cenę za swoją pracę - choć ważne jest, aby pamiętać, że nie dostaniesz pełnej kwoty, którą ustalisz. Templamatic akceptuje różne szablony, w tym WordPress, Drupal i Joomla. Strona akceptuje również skórki dla MySpace, phpBB oraz innych serwisów i platform społecznościowych. Wszystkie szablony i motywy są zatwierdzane przez pracowników Templamatic, zanim staną się dostępne na stronie.

3. BuyStockDesign

BuyStockDesign jest dość nowym rynkiem, który pozwala Ci na przesyłanie plików i zarabianie 50-75% od każdej sprzedaży. Dopuszczają szablony PSD, HTML, WordPress, jak również Joomla. Ceny zaczynają się od zaledwie 5$ i sięgają aż do 25$. Minimalna wypłata to 50$ poprzez Paypal lub podobne systemy. Wszystkie pliki zawierają pliki źródłowe. W tej chwili wybór nie jest zbyt duży, ale strona wygląda obiecująco i powinna stale się rozwijać. Możesz zarejestrować się jako autor i sprzedawać szablony.

4. FlashDen

Istnieje wiele stron, które sprzedają określone typy szablonów. FlashDen jest jedną z witryn, która obsługuje tylko szablony stron Flash, wraz z kilkoma innymi plikami Flash. FlashDen jest własnością tej samej sieci, co ThemeForest i działa w podobny sposób. Otrzymujesz procent od każdej sprzedaży, przy czym wyższe stawki obowiązują w przypadku szablonów na wyłączność. Aby rozpocząć sprzedaż na FlashDen, będziesz musiał wypełnić quiz - możesz rozpocząć ten proces na stronie Programu autorskiego. Sieć, która jest właścicielem FlashDen i ThemeForest, oferuje również możliwość sprzedaży plików audio i wideo.

5. SitePoint

Chociaż SitePoint's Template Marketplace może wyglądać jak kolejne forum, to jest to forum z szablonami na sprzedaż. Rynek ten jest ukierunkowany na motywy WordPressa, ale możesz wystawić na sprzedaż każdy rodzaj szablonu strony internetowej, jaki masz do dyspozycji. Wystawienie szablonów jest płatne, ale Sitepoint nie bierze udziału w sprzedaży. Aby rozpocząć sprzedaż na Sitepoint, musisz utworzyć nową aukcję. Podczas tworzenia oferty ustalasz cenę, a także określasz, czy dany szablon jest dostępny wyłącznie w Sitepoint, czy też jest dostępny w innych miejscach.

6. TalkFreelance

TalkFreelance działa podobnie do SitePoint - na zasadzie forum. Ogólnie rzecz biorąc, strona jest skierowana do webmasterów, a specjalne forum zostało wydzielone dla projektantów stron internetowych, którzy chcą sprzedać motywy lub szablony. Możesz ustalać własne ceny i organizować aukcje poprzez TalkFreelance, a serwis nie pobiera żadnego procentu od twojej sprzedaży. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą przez TalkFreelance, musisz zostać członkiem forum. Strona ogranicza sprzedaż na swoich forach do członków, którzy dokonali co najmniej pięć postów na forach: istnieje cała sekcja witryny poświęcona dyskusji na temat projektowania stron internetowych, więc bariera wejścia nie jest w rzeczywistości, że wysokie. Istnieje jeszcze kilka innych wytycznych ustalonych przez TalkFreelance, które są dostępne na stronie internetowej.

7. Webmaster-Talk

Istnieje duży potencjał sprzedaży szablonów na forach dla webmasterów: Webmaster-Talk to kolejny dobry powód. Te strony zapewniają użyteczne rynki, ponieważ są przeznaczone dla osób, które zazwyczaj posiadają wiele stron internetowych - jest to grupa docelowa, która jest bardziej skłonna do zakupu szablonów stron internetowych niż inne grupy demograficzne. Istnieją minimalne ograniczenia w wystawianiu szablonów na sprzedaż na Webmaster-Talk. Strona automatycznie traktuje każdą ofertę jako aukcję, ale możesz łatwo sprzedać wiele instancji motywu lub szablonu w dowolnym momencie.

8) eBay

W serwisie eBay możesz sprzedać naprawdę wszystko, w tym szablony stron internetowych. Chociaż może być trudniej sprzedać droższe szablony w eBay, sama ilość kupujących przeszukujących stronę może oznaczać ilość wartą wysiłku, jaki trzeba włożyć w sprzedaż swojej pracy w eBay. Szablony i motywy stron internetowych sprzedaje się w eBay dokładnie tak samo jak każdy inny produkt: wystawiasz przedmiot, który chcesz sprzedać, i albo ustalasz cenę "Kup teraz", albo przeprowadzasz aukcję. W zależności od tego, jak wiele szablonów chcesz sprzedać, założenie sklepu eBay może być opłacalne: możesz wystawić na sprzedaż kilka kopii szablonu z nieco większą łatwością, a także wiele szablonów przy minimalnym wysiłku.

9. Inni projektanci

Istnieją tysiące projektantów stron internetowych, którzy polegają na szablonach i motywach, które mogą szybko zmodyfikować, aby zapewnić klientom szybkie strony internetowe. Już samo przejrzenie portfolio danego projektanta może dać ci pojęcie o tym, jak często korzysta on z szablonów. Oferując licencję na szablon takim projektantom - zwłaszcza jeśli oferujesz pewien poziom wyłączności - możesz zarobić solidną sumę pieniędzy, zwykle więcej niż w przypadku sprzedaży szablonów na różnych giełdach internetowych. Do pewnego stopnia będziesz musiał promować swoją pracę: wysyłanie e-maili do wielu projektantów stron internetowych jest wystarczające, ale bez promocji nie będą oni wiedzieli, że istniejesz.

10. Własna strona internetowa

Chociaż wspomniałem, że trudniej jest sprzedawać motywy i szablony poprzez własną stronę internetową, można to zrobić z powodzeniem. Kluczem jest znalezienie konkretnej niszy szablonów do zaoferowania - być może szablony dla określonego rodzaju biznesu lub skórki dla określonych stron - i reklamowanie swoich produktów.

Świetnym przykładem jest Hugh Briss ze swoją stroną TwitterImage. Hugh znalazł bardzo wąską niszę - niestandardowe tła Twitter - i sposób, aby reklamować swoje oferty za minimalną cenę - wolne niestandardowe tła do każdego członka Twittera z co najmniej 2,000 zwolenników. Jeśli uda Ci się pójść za przykładem Hugh, możesz skutecznie sprzedawać motywy i szablony z własnej strony internetowej. Będzie to wymagało więcej pracy, w tym promocji, niż inne opcje.

Być może zauważyłeś, że wielu dużych sprzedawców szablonów nie ma na tej liście. To dlatego, że firmy takie jak TemplateMonster nie są łatwe do sprzedania. Ogólnie rzecz biorąc, współpracują one z projektantami stron internetowych, aby rozwijać i sprzedawać motywy, a nie korzystają z pracy freelancerów lub niezależnych firm. Sprzedaż szablonów za pośrednictwem tych stron nie jest zarobkiem na boku - to praca na pełny etat. Zamiast tego, opcje tutaj przedstawione są opcjami, które zapewnią Ci stały strumień dochodu, który nie wymaga tyle pracy, co projektowanie strony od podstaw. Nie jest niemożliwe, aby zarabiać na życie produkując szablony, ale większość projektantów stron internetowych po prostu nie traktuje tego w ten sposób.

Istnieją inne rynki szablonów, z których wiele jest wyspecjalizowanych: niektóre sprzedają tylko określony typ szablonów, inne sprzedają szablony zoptymalizowane dla określonego języka. Jeśli tworzysz specjalistyczne motywy lub szablony, takie strony mogą zaoferować Ci lepszą cenę za Twoją pracę.Napisany wyłącznie dla WDD przez Thursday Bram i WDD

Czy sprzedawałeś szablony lub motywy za pośrednictwem którejś z tych stron? Jak wyglądało Twoje doświadczenie? Jakie inne strony polecasz?