Sobota, 28 stycznia 2023

PureNFT przełamuje barierę na rynku NFT

14 maja 2022

Łącząc minimalistyczną estetykę z aktualnym trendem sztuki cyfrowej, PureNFT jest nową, wspaniałą aplikacją, która pozwala każdemu wejść na lukratywny rynek NFT.

Aplikacja ma na celu obniżenie poprzeczki dla potencjalnych twórców NFT poprzez tworzenie minimalnych dzieł sztuki na podstawie pojedynczego piksela uchwyconego w dowolnym miejscu rzutni. Swoje NFT można wybić bezpośrednio w aplikacji - proces ten polega na zapisaniu dzieła sztuki na blockchainie - i wystawić je za darmo na dedykowanym rynku PureNFT.

Używając narzędzia ArtPicker, najedź narzędziem na dowolną część ekranu, kliknij piksel, aby wygenerować NFT, a następnie kliknij przycisk "Mint Now", aby go wybić. Aplikacja przeskaluje piksel do jednokolorowej grafiki o ultrawysokiej rozdzielczości 5 000 x 5 000px. W planie pro, PureNFT automatycznie wygeneruje miniaturkę o rozdzielczości 250 x 250px, aby mieć pewność, że Twoje dzieło nie jest pirackie.

Jedną z najlepszych cech PureNFT jest to, że nie trzeba mieć żadnych zdolności rysunkowych, aby wejść w ten ekscytujący trend NFT. Wystarczy, że najedziesz myszką na piksel i klikniesz, a aplikacja wygeneruje dla Ciebie czystą wersję piksela w wysokiej rozdzielczości.

W przeciwieństwie do większości rynków, które preferują Ethereum, PureNFT jest zasilany przez blockchain Solana, który jest o wiele bardziej energooszczędny, a co za tym idzie, przyjazny dla środowiska. Mimo to, tokeny PureNFT są niezależne od platformy, co oznacza, że można je wybić na rodzimej platformie, a następnie przenieść na popularne rynki, takie jak OpenSea czy Rarible.

Potencjał NFT stworzonych za pomocą PureNFT jest nieograniczony. Możesz dosłownie kliknąć dowolny piksel, wybić go jako NFT i czekać, aż zaczną napływać pieniądze.

NFT są niezwykle popularnym sposobem zarabiania na dziełach sztuki, ale ich zakres jest ograniczony; można sprzedać tylko jedną unikalną NFT Mona Lisy, a nawet jeśli, to trzeba być Luwrem, aby to zrobić. Natomiast dzięki PureNFT każdy może odwiedzić Wikipedię i otworzyć zdjęcie Mona Lisy o wymiarach 7 479 x 11 146px. Przekłada się to na 83,3 miliona potencjalnych NFT; jeśli każdy piksel zostanie sprzedany za średnio 1 000 USD, możesz zarobić wystarczająco dużo, aby kupić prawdziwą Monę Lisę!

Wybicie jednej NFT w PureNFT kosztuje obecnie 1 SOL (w chwili pisania tego tekstu jest to około 125 dolarów). Pierwsza NFT wybita przez PureNFT - lazurowy piksel z nieznanego zrzutu ekranu - ma cenę wywoławczą 375 SOL (około 46 875 USD w chwili pisania tego tekstu), ale nie wszyscy użytkownicy PureNFT mieli tyle szczęścia, a niektórzy użytkownicy wczesnej wersji beta skarżyli się na zwrot nawet 300%. Mimo to, potencjał znacznych zysków finansowych jest oczywisty.

Według Brendana Lewesa, współzałożyciela i dyrektora technicznego PureNFT, zespół jest zainteresowany wprowadzeniem w najbliższej przyszłości automatyzacji opartej na sztucznej inteligencji: Wyobraź sobie zautomatyzowane narzędzie wyszukujące popularne zdjęcia, rozkładające je na piksele, wydobywające je i sprzedające za Ciebie, podczas gdy Ty żyjesz swoim życiem. Wydobycie NFT może być kolejnym wielkim obszarem kryptowalut.

Jednak według Lewesa, automatyzacja nie nastąpi w najbliższym czasie:

Na razie koncentrujemy się na utrzymaniu stabilnej platformy. Ale... jesteśmy bardzo podekscytowani podróżą, w którą się wybieramy, a [współzałożyciel Max Schriebport ] i ja nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, dokąd nas ona zaprowadzi.

PureNFT jest obecnie w wersji beta na systemy macOS, Windows i iOS, a w planach jest również wersja na Androida. Istnieje darmowy plan, który pozwala na podgląd do 5 NFT, a plany pro zaczynają się od 399 USD/miesiąc.