Wtorek, 5 grudnia 2023

20 najlepszych nowych stron internetowych, lipiec 2022 r.

29 września 2022

Witamy w naszym przewodniku po najlepszych nowych stronach internetowych w tym miesiącu. Jeśli subtelne, minimalne strony są twoją rzeczą, albo odwróć wzrok, albo przygotuj się na podważenie swoich uprzedzeń, ponieważ w tym miesiącu idziemy w kierunku maksymalizmu.

Wiele elementów wypełnia ekran, wiele kolorów, wiele dużych czcionek, wiele ilustracji i wiele osobowości w twarz. Jest to styl trudny do osiągnięcia: jeśli elementy nie są dobrze dobrane i rozmieszczone, rezultatem jest po prostu irytujący bałagan. Jeśli jednak zrobimy to dobrze, rezultat może być efektowny i zapadający w pamięć.

[Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości dla wszystkich naszych amerykańskich czytelników!]

screenagers & the incredible machine

Strona screenagers & the incredible machine stawia ilustracje na pierwszym planie, tworząc wygląd, który przywołuje różne mistyczne idee. Brzmi to dziwnie, ale działa.

Anna Jóna

Strona promująca kawiarnię i kino Anna Jóna ma elegancki i nowoczesny charakter.

Hardpops

Ta strona dla Hardpops (alkoholowych) lodów wzięła swój początek ze smaków produktów, a jaskrawe, owocowe kolory dodają jej prawdziwej energii.

Daniel Spatzek

Strona portfolio Daniela Spatzka przyjmuje podejście typu "rules-are-made-to-be-broken". Efektem jest postawa i miła nutka humoru.

Ander Agency

Mnóstwo kolorów, duża czcionka i ilustracje tworzą odważną wypowiedź na jednostronicowej stronie Ander Agency.

Pretty Damn Quick

Kolorowe ilustracje na stronie aplikacji Shopify dla Pretty Damn Quick tworzą wrażenie przyjaznej firmy i łatwości użycia samego produktu.

Know Your Beetle

Know Your Beetle to strona pokazowa dla studia kreatywnego Kaploom. Zestawienia kolorów i czcionek robią duże wrażenie.

WTFFF

Podczas gdy wiele z prezentowanych tu stron ma w sobie poczucie zabawy, WTFFF porusza poważny temat: wykorzystywanie seksualne i molestowanie w sieci. Grafika i dźwięk tworzą wciągające doświadczenie, w którym pięciu młodych ludzi dzieli się swoimi doświadczeniami, aby pomóc innym.

BelArosa Chalet

Pełnoekranowe ilustracje z nutą stylu vintage tworzą idealne wrażenie tego, czego przyszli goście mogą się spodziewać po budowanym właśnie schronisku BelArosa Chalet.

Paradam

Schemat kolorów na stronie Paradam jest na pastelowym końcu skali, ale nadal dzieje się wiele, aby przyciągnąć oko.

Grupa Tilton

Przewijające się kolorowe panele na stronie Tilton Group to rzecz godna uwagi.

Fresco

Fresco używa standardowego projektu układu, ale kolory i ćwierćkola natychmiast go podnoszą.

Muzeum Różowej Sztuki

Museum of Pink Art to wciągające doświadczenie celebrujące kolor różowy. Niewątpliwie warte wirtualnej wędrówki.

Icons by Menu

OK, ta nieco bardziej minimalistyczna strona prześlizgnęła się przez sieć, ale Icons by Menu jest tak przyjemna do oglądania i używania, że musieliśmy ją uwzględnić.

GlareDB

Z ilustracją, która idealnie pasowałaby na okładkę książki Arthura C. Clarke'a i bogatym, głęboko czerwonym tłem, ta strona dla Glare DB jest zupełnie inna niż można by się spodziewać.

Alex Beige

Podczas gdy ogólny styl i ilustracje akcentujące są miłe dla oka na stronie Alex Beige, sekcja Our Team jest gwarantowana, aby wywołać uśmiech i utkwić w pamięci użytkownika.

Snickerdoodle

Staranne rozmieszczenie elementów sprawia, że ruchliwe elementy (takie jak na animowanych ilustracjach scroll) nie stają się przytłaczające na stronie Snickerdoodle.

Cosmic Black Grisly'ego

Strona dla Grisly's Cosmic Black jest zabawna, jasna i radosna. Miło jest zobaczyć, że strona poświęcona alkoholowi idzie trochę dalej niż zwykłe "pij odpowiedzialnie" i faktycznie dostarcza pomocnych linków.

The Perennial

Nie tylko plany mieszkań i (mnóstwo) zdjęć, ale także wirtualne spacery. The Perennial nie sprawia wrażenia standardowego biurowca.