Sobota, 28 stycznia 2023

Nowe, ekscytujące narzędzia dla projektantów w 2022

24 lutego 2022

Nadeszły psie dni lata. Od wakacji do czasu spędzonego na basenie, możesz nie myśleć o pracy tak bardzo. Ale wciąż jest mnóstwo nowych narzędzi i zasobów, które pomogą Ci stać się lepszym lub bardziej wydajnym projektantem.

Oto co nowego dla projektantów w tym miesiącu.

 

Haikei

Haikei to aplikacja internetowa, której możesz użyć do generowania kształtów SVG, tła i wzorów w internetowym edytorze, którego możesz używać z każdym narzędziem projektowym lub procesem przepływu pracy. Wszystko jest konfigurowalne i jest darmowe z dostępem do 15 funkcji generatora. (Dodatkowe szablony i generatory będą dostępne, gdy plan pro zostanie wydany później).

 

Pixelhunter

Pixelhunter to inteligentny resizer obrazu dla platform mediów społecznościowych. Rozpoznaje obiekty i automatycznie przycina zdjęcia. Obsługuje 102 rozmiary i jest darmowy w użyciu.

 

Compo

Compo to aplikacja firmy Apple, która pozwala na zabawę kształtami i kolorami oraz samodzielne tworzenie kompozycji. Możesz zobaczyć kształty i kolory jak mistrzowie Bauhausu, tworząc z pustego płótna lub tasując w bardziej kreatywne sposoby. Możesz przesuwać, obracać, kopiować, nakładać na siebie i dopasowywać kształty i kolory do swojego stylu. Aplikacja dostępna dla urządzeń iPad i iPhone.

 

Backlight

Backlight to platforma systemowa typu "wszystko w jednym", która umożliwia budowanie kodu i stron referencyjnych w przestrzeni, w której projektanci i programiści mogą współpracować. Posiada serię "zestawów startowych", aby pomóc Ci z technologią, której używasz, od React do Chakra do Tailwindcss. Narzędzie zostało zaprojektowane z myślą o współpracy - wszystko jest w jednym miejscu i integruje się z Twoimi przepływami pracy. Narzędzie właśnie startuje i możesz poprosić o wczesny dostęp, aby dowiedzieć się więcej.

 

Tekst wielokolorowy z CSS

Wielokolorowy Tekst z CSS to czysta zabawa. Sprawdź pióro autorstwa Shireen Taj.

 

Mega Creator

Mega Creator to internetowe narzędzie do projektowania graficznego, które pomaga tworzyć obrazy, ikony, ilustracje, tła i wiele innych do różnych zastosowań. Posiada szablony, które są dostosowane do typowych zastosowań, takich jak media społecznościowe. Możesz przesłać własne elementy do pracy (za darmo) lub korzystać z innych zasobów graficznych za opłatą.

 

Noloco

Noloco to rozwiązanie bez kodu dla projektantów do budowania aplikacji internetowych. Możesz zacząć budować za darmo i zaprojektować prawie wszystko, co tylko sobie wymarzysz z zestawu gotowych bloków metodą "przeciągnij i upuść". (I to będzie działać na wszystkich rozmiarach ekranu).

 

Tinter

Tinter to niewielkie narzędzie internetowe do generowania wariantów kolorystycznych obrazów. Narzędzie generuje również monochromatyczne kolory obrazów z wieloma wariantami, bez uszczerbku dla jakości obrazu.

 

Radix Colors

Radix Colors to dostępny, otwarty system kolorów do projektowania wspaniałych stron internetowych i aplikacji. Zawiera 28 skal kolorów z 12 krokami każda i zawiera wsparcie dla trybu ciemnego, jak również dopasowanie przezroczy.

 

WP Cost Calculator

WP Cost Calculator to inteligentne, proste narzędzie, które pozwala łatwo tworzyć formularze szacowania cen. Jest idealny dla wielu branż, które używają cen online.

 

TraveledMap

TraveledMap pozwala na tworzenie konfigurowalnych map dzięki użyciu markerów, tras i zdjęć, które możesz udostępniać lub dodawać do swojej strony internetowej lub bloga. To narzędzie jest stworzone dla podróżników i profesjonalistów z branży turystycznej.

 

Ikony Glyph Neue

Glyph Neue Icons to kolekcja 1500 ikon w formacie SVG i PNG. (Ikony są dostępne w wielu kategoriach i stylach dla wszystkich rodzajów zastosowań.

 

Ikony Streamline

Streamline Icons to zestaw tysięcy ikon w 12 różnych stylach i motywach, które można wykorzystać w projektach. Działają one poprzez aplikację Streamline lub wtyczkę do Figma, Sketch lub Adobe XD.

 

Ikony zdrowia

Health Icons to zestaw darmowych, open-source'owych ikon zdrowotnych do wykorzystania w projektach osobistych lub komercyjnych. Zawierają one style wypełnione i konturowe, które można edytować. W kolekcji znajduje się ponad 800 ikon.

 

OMG, SVG Favicons FTW!

OMG, SVG Favicons FTW! to spojrzenie na korzyści płynące z używania faviconów SVG w projektach internetowych. Analizuje także niektóre z wyzwań - takie jak wsparcie dla przeglądarek - wraz z fragmentami kodu, które pomogą ci zacząć.

 

Współczynnik proporcji w CSS

Aspect Ratio w CSS eksploruje koncepcję projektowania, o której dużo mówimy w innych miejscach, ale nie tak dużo w CSS. Ten kawałek autorstwa Ahmada Shadeeda przygląda się jak można wyjść poza "padding hack" i użyć natywnego wsparcia proporcji w CSS by zachować proporcje wysokości i szerokości obrazu w responsywnym projekcie.

 

Fight Kick

Fight Kick to odważna czcionka z dużą ilością osobowości. Darmowa wersja demo ma 249 znaków i jest przeznaczona wyłącznie do użytku osobistego.

 

Glow Better

Glow Better to piękny krój pisma premium z parą opcji - szeryfem i skryptem. Oba zawierają kształty liter z rozmyciami i ogonkami, które są zachwycające.

 

Jeże do przytulania (Huggable Hedgehogs)

Huggable Hedgehogs to zabawny font, który jest idealny do projektów dziecięcych. Wszystko ma mono-wysokość w tym całkowicie wielkim kroju pisma.

 

Monice

Monice to zaokrąglony krój bezszeryfowy o grubych liniach i wysokiej czytelności. Zawiera style bold, regular i italic z opcjami darmowymi (demo, personal) i komercyjnymi.

 

Rustica

Rustica to solidny krój premium z 20 stylami i opcjami rodzinnymi. Ma smukłe krzywe i łatwy do odczytania zestaw znaków, który sprawdzi się w niemal każdym zastosowaniu. Obsługuje również 219 języków.