Sobota, 28 stycznia 2023

20 najlepszych nowych stron internetowych, luty 2022

8 kwietnia 2022

Witamy w najnowszej edycji naszego zestawienia 20 najlepszych stron miesiąca. W tym lutowym zestawieniu dominuje nastrój lekkości i optymizmu, ponieważ w sieci panuje pozytywna atmosfera nowego roku.

W dalszym ciągu obserwujemy tendencję do tworzenia ciepłych i osobistych wizerunków, z dala od korporacyjnej, bezosobowej atmosfery. Widać to najbardziej w stosowanych paletach kolorów oraz w wykorzystaniu ilustracji jako akcentów dodających charakteru i uroku. Oczywiście, jak zawsze, dużą rolę odgrywa też czcionka. Enjoy!

Woset

Woset ma prostą estetykę i wykorzystuje uroczy styl ilustracji na swojej stronie dla kreatywnych zabawek. Miłym akcentem jest interaktywna sekcja "play".

Graza

Strona poświęcona oliwie z oliwek Graza ma zabawny charakter, z komiksowymi ilustracjami i jaskrawymi kolorami, a jednocześnie przedstawia poważną ofertę handlową.

KeepGrading

KeepGrading to studio kolorystyczne zajmujące się postprodukcją. Ich strona z portfolio prezentuje wiele prac, ale jest dobrze zorganizowana i przyjemna w nawigacji.

Englobe

Dzięki zastosowaniu delikatnych kolorów i lekko zaokrąglonej czcionki, firmie Englobe udało się nadać tej stronie ciepły, przyjazny i ludzki charakter, mimo że jest to ogromna firma.

Filtro

Projekt strony Filtro jest tak prosty, jak to tylko możliwe, a jednak ma w sobie pewien urok.

Behold

Behold to kamera do obserwacji dzikiej przyrody, która jest obecnie w fazie rozwoju. Ta strona docelowa wykonuje świetną robotę, budując zainteresowanie za pomocą wystarczającej ilości informacji.

Akua

Urocze ilustracje dobrze równoważą informacje techniczne na stronie poświęconej burgerom z glonów Akua.

Narodowe Muzeum Sztuki Meksykańskiej

Kolorystyka w ciepłych, ziemistych odcieniach i starannie przemyślane łączenie czcionek tworzą zachęcający wygląd Narodowego Muzeum Sztuki Meksykańskiej.

Ubac

Strona dla trenerów Ubac jest czysta i nowoczesna, z ładnymi i w większości funkcjonalnymi animacjami aktywowanymi przez przewijanie.

Funny Water

Gradient w tle jest naprawdę ładnie wykonany na bardzo minimalnej witrynie Funny Water.

DA

DA to studio zajmujące się strategicznym brandingiem, projektowaniem i reklamą, a ta strona jest dobrym, dopracowanym przykładem witryny dla takiej agencji. Wyróżnia ją sprytny tekst menu.

Phil's Finest

Phil's Finest dobrze wykorzystuje kolor, zbyt dużą czcionkę i okazjonalne ilustracje wplecione w dobrze wystylizowaną fotografię.

Vaayu

W minimalistycznej, jednostronicowej prezentacji Vaayu szarość i czerń ożywione są neonową żółcią.

Emi Ozaki

Artystka i ilustratorka Emi Ozaki stworzyła stylizowany interfejs telefonu dla swojej strony z portfolio, która prezentuje jej estetykę ilustracji.

Podłogi inżynierskie

Przewijanie strony głównej to centralny element witryny firmy Engineered Floors, który szczególnie dobrze sprawdza się na urządzeniach przenośnych.

Hartzler Dairy

Hartzler Dairy stawia na nostalgiczny styl, pasujący do klasycznego brandingu firmy z połowy XX wieku.

Chubby Snacks

Chubby Snacks to PB&J w Twojej kieszeni; to się sprzedaje samo! Mimo to strona sama w sobie jest bardzo atrakcyjna.

Branded

Firma Branded, zajmująca się badaniami rynku, zdecydowała się w przypadku tej strony na płaski design, który mógłby wydawać się nieco przestarzały, ale w tym przypadku sprawdza się całkiem nieźle.

SOS Foods

SOS Foods to doskonały przykład witryny poświęconej odpowiedzialnym i zrównoważonym produktom, której estetyka jest skierowana do etycznego konsumenta.

Crystal Construction Engineering

Ładnie wykorzystany układ w stylu muru pruskiego i nakładające się elementy tworzą przestrzeń, ale także przyjemny przepływ w tej witrynie dla Crystal Construction Engineering.