Sobota, 28 stycznia 2023

Nowe, ekscytujące narzędzia dla projektantów, maj 2022 r.

5 sierpnia 2022

Motywem przewodnim kolekcji nowych narzędzi i zasobów w tym miesiącu jest rozwój. Niemal każde z nich sprawia, że rozwój staje się łatwiejszy, szybszy lub po prostu przyjemniejszy. Jest tu też kilka świetnych tutoriali, które pomogą Ci wczuć się w ducha próbowania nowych rzeczy i technik.

Oto co nowego dla projektantów w tym miesiącu...

Cryptofonts

Cryptofonts to ogromna biblioteka open-source ikon, które reprezentują kryptowaluty. W kolekcji znajduje się ponad 1500 elementów CSS i SVG. Cryptofonts zawiera wszystkie skalowalne ikony wektorowe, które można dostosować za pomocą rozmiaru, koloru, cienia lub praktycznie wszystkiego innego. Współpracują z Sketch, Photoshop, Illustrator, Adobe XD, Figma i Invision Studio, a także nie ma JavaScript.

Reasonable Colors

Reasonable Colors to open-source'owy system kolorów do budowania dostępnych i pięknych palet barw. Kolory są budowane przy użyciu zakodowanego wykresu. Każdy kolor występuje w sześciu ponumerowanych odcieniach. Różnica pomiędzy ich numerami odcieni pozwala wnioskować o kontraście pomiędzy dowolnymi dwoma odcieniami. Różnice te odpowiadają współczynnikom kontrastu WCAG, co pomaga w tworzeniu dostępnej palety. Jest to inteligentny projekt i cenne narzędzie, jeśli pracujesz nad projektami, w których kontrast kolorów i dostępność są kluczowe (czyli wszystkie).

Chalk.ist

Chalk.ist to zabawne narzędzie, dzięki któremu twoje snippety kodu wyglądają niesamowicie. Dodaj swój kod (istnieje ogromny selektor języków), wybierz kilka kolorów i tła, a następnie pobierz go jako obrazek do udostępnienia. Twój kod nigdy nie wyglądał tak pięknie!

WeekToDo

WeekToDo to darmowy minimalistyczny planer tygodniowy. Zwiększ produktywność, definiując i zarządzając swoim tygodniem i życiem w sposób łatwy i intuicyjny. Do tego narzędzie to stawia na prywatność z danymi, które są przechowywane na Twoim komputerze (w przeglądarce internetowej lub aplikacji). Jedyną osobą, która ma do nich dostęp jesteś Ty.

Bio.Link

Bio.Link to narzędzie, które zbiera wszystkie Twoje linki - od mediów społecznościowych, przez posty na blogu, po każdy inny rodzaj linku, którym chcesz się podzielić. Jest bezpłatny w użyciu, zawiera 15 motywów projektowych, statystyki odwiedzających i jest super szybki.

Spacers

Spacers to zestaw trójwymiarowych postaci kosmicznych, które możesz wykorzystać w projektach. Postacie są w wielu pozach i formatach ultra high-def do zabawy.

11ty

11ty to super prosty, statyczny generator stron internetowych. Wypróbuj go do małych projektów i przeczytaj dokumentację, aby zobaczyć wszystko, co możesz zrobić z tym narzędziem.

Scrollex

Scrollex to biblioteka react, która pozwala budować piękne doświadczenia przewijania przy użyciu minimalnego kodu. Możesz tworzyć animacje przewijania we wszystkich rodzajach kombinacji - pionowych, poziomych, prawie wszystko, co chcesz spróbować. Dokumentacja jest zabawna i łatwa do zrozumienia, jeśli zamierzasz zobaczyć, jak to działa.

GetCam

GetCam to aplikacja, która pozwala zamienić smartfon w kamerę internetową dla komputera. Działa z każdym iPhone'em i komputerem Mac lub Windows. Działa z większością narzędzi do konferencji wideo i przesyłania strumieniowego, a także z aplikacjami opartymi na przeglądarce.

Flatfile

Flatfile to platforma onboardingu danych, która intuicyjnie nadaje sens pomieszanym danym, które importują klienci i przekształca je w format, na którym polegasz. Nie będziesz miał już więcej niechlujnych arkuszy kalkulacyjnych ani nie będziesz musiał budować niestandardowego narzędzia.

Loaders

Loaders to zbiór darmowych loaderów i spinnerów do projektów internetowych. Są one zbudowane z HTML, CSS i SVG i są dostępne dla React i copypasta.

Lexical

Lexical to rozszerzalny JavaScriptowy framework edytora tekstu, który kładzie nacisk na niezawodność, dostępność i wydajność. Został stworzony dla programistów, więc możesz łatwo prototypować i budować funkcje z ufnością. W połączeniu z wysoce rozszerzalną architekturą, Lexical pozwala programistom tworzyć unikalne doświadczenia związane z edycją tekstu, które skalują się pod względem rozmiaru i funkcjonalności.

Obrazki idealne dzięki nowoczesnemu elementowi img

Ten tutorial jest wstępem do tego, dlaczego element img jest tak potężnym narzędziem w twojej skrzynce projektowej. Obrazki są tak widoczne, że stanowią część najważniejszej treści na ponad 70% stron zarówno mobilnych jak i desktopowych, według największej metryki contentful paint. Ten post zabierze Cię przez to, jak lepiej zoptymalizować i poprawić podstawowe witraże internetowe jednocześnie.

Budowanie połączonej siatki CSS-Aspect-Ratio-Grid

Budowanie połączonej siatki CSS-Aspect-Ratio-Grid zapewnia dwa rozwiązania do tworzenia efektu tytułowego. Możesz zdefiniować współczynnik proporcji dla wiersza lub użyć Flexbox z odrobiną magii flex grow. Dowiedz się jak wypróbować oba sposoby.

QIndR

QIndR to generator kodów QR stworzony z myślą o wydarzeniach i spotkaniach. Formularz jest przeznaczony do przechwytywania informacji o wydarzeniu, dzięki czemu możesz szybko zbudować i użyć kodu QR dla list, a nawet pozwolić użytkownikom dodać go do swoich kalendarzy! Jest to super szybkie i łatwe w użyciu.

Animacja powtarzania tekstu na ekranie

On-Scroll Text Repetition Animation pokazuje jak stworzyć animację on-scroll, która pokazuje powtarzające się fragmenty dużego elementu tekstowego. Jest to zabawna i łatwa lekcja, którą możesz wykorzystać od razu.

Osiem kolorów

Eight Colors nie zrobi nic dla twojej produktywności, ale jest to zabawna gra, w którą możesz nie być w stanie przestać grać. Jest to gra w przesuwanie bloków, której celem jest przesunięcie okrągłych bloków, aby osiągnąć podany cel.

Creative Vintage

Creative Vintage to para krojów pisma obejmująca cienki skrypt i vintage slab serif (z szorstkimi i gładkimi stylami). Para została zaprojektowana do współpracy w różnych zastosowaniach lub może być używana niezależnie.

Hardbop

Hardbop to krój w stylu vintage z dużą ilością osobowości. Świetnie sprawdzi się na wyświetlaczu, a rodzina zawiera siedem pełnych zestawów znaków.

Kocha

Kocha to zabawny krój w stylu ligaturowym, idealny do lżejszych elementów projektu, w tym logotypów lub opakowań. Zawiera wersje czyste i surowe.

Magnify

Magnify to duża rodzina fontów z 16 stylami i mnóstwem zabawnych alternatyw. Można go używać prosto lub z bardziej zabawnymi stylami, które tworzą mniej tradycyjne formy znaków.

Stacker

Stacker to zabawny i futurystyczny font z potrójnym stylem konturu. Użyj go do wyświetlania, gdy naprawdę chcesz zrobić wrażenie.