Sobota, 28 stycznia 2023

7 najlepszych przeglądarek dla programistów w 2022 roku

16 lutego 2022

Wraz z powszechną akceptacją standardów sieciowych i wynikającą z tego deprecjacją prefiksów przeglądarek, nastąpiła zauważalna zmiana na rynku przeglądarek. Kiedyś producenci przeglądarek próbowali zwabić użytkowników obietnicami wsparcia dla funkcji, teraz skupiają się na prywatności, szybkości i narzędziach deweloperskich.

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, powinieneś naprawdę testować na każdej przeglądarce i urządzeniu, na którym możesz położyć ręce; prawdopodobnie już to robisz, używając aplikacji takich jak LambdaTest lub BrowserStack.

Podczas testowania jakości, prawdopodobnie pracujesz według udziału w rynku: zaczynając od Safari na urządzeniach mobilnych, Chrome na komputerach stacjonarnych i schodząc w dół do Opery i (jeśli jesteś żarłokiem do karania) Yandax; naturalnie, podczas testowania, to największa liczba użytkowników martwi nas najbardziej.

Ale zanim dojdziesz do etapu QA, istnieje wiele przeglądarek zaprojektowanych, aby pomóc w rozwoju. Przeglądarki, które oferują narzędzia, szczególnie dla front-end developerów, które pomagają w pracy z kodem i przyspieszają rozwój. Oto najlepsze przeglądarki do tworzenia stron internetowych w 2022 roku:

 

1. LT Browser

LT Browser to aplikacja dla web deweloperów od LambdaTest. Podobnie jak wiele aplikacji w tej klasie, oferuje porównywanie strony obok siebie w różnych rzutniach. Dodatkowo, LT Browser posiada kilka cech, które wyróżniają ją spośród innych.

Oprócz podglądu stron internetowych, LT Browser oferuje narzędzia deweloperskie, które mogą konkurować z Chrome, co jest przydatne, jeśli chcesz sprawdzić, jak zmiany na różnych urządzeniach wpływają na wyniki Lighthouse. LT Browser obsługuje także hot-reloading, co oznacza, że kiedy dokonujesz zmian w kodzie, nie musisz naciskać "odśwież", rzutnie po prostu się przeładowują - to zaskakujące, jak bardzo oszczędza czas ten prosty dodatek.

LT Browser jest darmowy.

 

2. Firefox Developer

Najlepszą konwencjonalną przeglądarką do tworzenia stron internetowych w 2021 roku jest deweloperska edycja Firefoksa firmy Mozilla.

Standardowa edycja Firefoksa to doskonała przeglądarka, pełna funkcji i skoncentrowana na prywatności. Edycja deweloperska dodaje do tego zestaw narzędzi skierowanych do deweloperów. Narzędzia do debugowania CSS i JavaScript są znakomite, a narzędzia Grid nie mają sobie równych w kodowaniu układów za pomocą CSS Grid.

Firefox Developer jest dostępny do pobrania za darmo.

 

3. Polypane

Polypane jest jedną z nowej generacji przeglądarek internetowych, które są zdecydowanie przeznaczone raczej jako pomoc w rozwoju niż przeglądarka. Polypane pozwala na porównanie różnych rzutni i platform poprzez umieszczenie ich obok siebie. Interakcje takie jak przewijanie są zsynchronizowane.

Polypane idzie o krok dalej niż wiele aplikacji tej klasy, pokazując podgląd mediów społecznościowych. Posiada nawet zestaw narzędzi zwiększających dostępność, w tym kilka przydatnych symulatorów ślepoty kolorystycznej.

Polypane ma 14-dniowy darmowy trial, a plany zaczynają się od 8$/miesiąc.

 

4. Blisk

Blisk to kolejna przeglądarka dla deweloperów, która pozwala na ustawienie kolekcji rzutni w jednej aplikacji. URL i przewijanie są zsynchronizowane, dzięki czemu testowanie interakcji i animacji bez wysiłku.

Blisk jest świetną zabawą i zapewnia doskonały podgląd responsywnego projektu. Ale uwaga, zsynchronizowane rzutnie mogą być uzależniające i łatwo jest ustawić przeglądarki w linii i stać się zahipnotyzowanym przez zsynchronizowany ruch; będziesz potrzebował bardzo dużego ekranu, aby uzyskać jak najwięcej z Blisk.

Blisk plany zaczynają się od 9,99 dolarów / miesiąc.

 

5. Sizzy

Sizzy to kolejna aplikacja, która pozwala na przeglądanie wielu rzutni jednocześnie. Ma również zsynchronizowane interakcje, i jak wiele konkurencyjnych aplikacji, Sizzy pozwala na zrzuty ekranu różnych widoków.

Sizzy zawiera również bardzo sprytne narzędzie do synchronizacji inspekcji, dzięki któremu można skupić się na poszczególnych elementach w różnych rzutniach. Jest to doskonała opcja do debugowania, szczególnie jeśli grzebiesz w cudzym kodzie.

Sizzy ma 14-dniową darmową wersję próbną, a płatne plany zaczynają się od 7,15$/miesiąc.

 

6. Brave

Brave to przeglądarka skoncentrowana na prywatności, która działa do trzech razy szybciej niż Chrome. Jeśli jesteś kimś, kto balks na prędkości renderowania na większości stron, Brave może być dla Ciebie.

Główną zaletą Brave dla deweloperów jest to, że obsługuje rozszerzenia Chrome'a, zachowując przy tym prywatność - może nawet uzyskać dostęp do sieci za pomocą Tora, jeśli zwykły tryb prywatności to dla Ciebie za mało. Istnieją setki przydatnych rozszerzeń Chrome, a jeśli unikasz Chrome z powodu obaw o prywatność, to Brave rozwiązuje Twój problem.

Brave jest również pionierem nowego systemu monetyzacji przychodów z witryn, pozwalając widzom na dawanie napiwków, a wkrótce także na kontrolowanie sposobu dystrybucji przychodów z reklam.

Brave jest dostępny do pobrania za darmo.

 

7. Chrome

Może to i nudne, ale Chrome wciąż jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie, od USA po Chiny kontynentalne. Tam, gdzie kiedyś strony były "najlepiej oglądać w IE", Chrome jest teraz domyślną przeglądarką w sieci.

Bez względu na to, jaką stronę projektujesz, musi ona dobrze działać w Chrome, a żaden symulator nie jest tak dobry jak prawdziwy.

Narzędzia deweloperskie Chrome to nie tylko wzorzec renderowania stron, ale także najprostszy sposób na uzyskanie dostępu do wyników Latarni Morskiej, która pomaga wykryć problemy, jakie mogą powstrzymywać Cię przed znalezieniem się w wynikach wyszukiwania Google.

Chrome jest dostępny do pobrania za darmo.