Sobota, 28 stycznia 2023

Nowe, ekscytujące narzędzia dla projektantów, marzec 2022

4 czerwca 2022

W tym miesiącu zamierzamy się trochę zabawić. Jest tak wiele nowych narzędzi i zasobów dla projektantów, które ułatwiają życie, a inne są po prostu przyjemne.

Oto, co nowego dla projektantów pojawiło się w tym miesiącu ...

Generator kropek

Polka Dot Generator jest dokładnie tym, o czym myślisz. Dostosuj kolory, rozmiar kropek, cień i rozmycie, a następnie wyeksportuj CSS, aby użyć go w swoich projektach. Może posłużyć do stworzenia zabawnych efektów lub tła.

Design Memes

Design Memes to po prostu świetna zabawa. Jest to zbiór memów związanych z kulturą projektowania, aktualizowanych codziennie. Jest trochę głupi i trochę refleksyjny. Tak, śmiać się z siebie jest całkowicie w porządku.

Pppointed

Pppointed to narzędzie do tworzenia strzałek SVG, które pomaga tworzyć fajne wskaźniki bez większego wysiłku. Wystarczy wybrać kolor, kształt i styl, i gotowe. Zapisz swoje własne strzałki jako pliki SVG lub skopiuj kod i używaj ich w sieci zawsze, gdy chcesz wizualnie wskazać jakąś rzecz.

System kolorów open source

Open Source Color System to zestaw palet zawierający starannie dobrane kolory, które pomogą Ci pokonać wyzwania związane z interfejsem. Na przykład, jest to jedno z jedynych narzędzi kolorystycznych, które zawiera palety dla jasnych i ciemnych trybów. System został również zaprojektowany z myślą o dostępności, aby pomóc Ci stworzyć kompletny i użyteczny system.

Cowsay

Cowsay to mały, zgrabny interfejs internetowy o tej samej nazwie, stworzony przy użyciu Svelte i HTML Canvas. Można się nim pobawić, a następnie skopiować swoją pracę jako ASCII lub obraz.

Minze

Minze to prosty framework JavaScript dla natywnych komponentów internetowych. Jest malutki i szybki, nowoczesny, współdzielony, niezależny od frameworków i wykorzystuje TypeScript do skalowania biblioteki komponentów. W dodatku można od razu zacząć z nim pracować.

Tally

Tally to prosty i darmowy kreator formularzy online. Można go używać bez kodowania, a działa jak plik dokumentu, więc nie wymaga nauki. Możesz tworzyć nieograniczone formularze, integrować się z innymi narzędziami, ustawiać logikę, zbierać płatności i wiele więcej. Dostępna jest również wersja pro, jeśli potrzebujesz jeszcze więcej funkcji.

Hue.Tools

Hue.Tools to kolejne narzędzie kolorystyczne, które pomoże Ci zmaksymalizować wysiłek przy tworzeniu palet. Wygeneruj kolor, który Ci się podoba, zobacz specyfikacje i wartości we wszystkich różnych przestrzeniach kolorów, inspiracje z witryn projektowych i kolory, które z nim współgrają. To świetna zabawa i funkcjonalność.

Sturdy

Sturdy to platforma do współpracy nad kodem, która nie wymaga dużych nakładów finansowych i jest przeznaczona dla szybko zmieniających się zespołów. Dzięki Sturdy możesz pracować w otwartym środowisku razem z zespołem. Możesz odkrywać i współdziałać z projektami kodu w trakcie jego pisania. Te projekty zespołowe są jak prośby o dodanie kodu (Figma lub Google Docs), ale przy użyciu lokalnego edytora.

Mage

Mage jest narzędziem, które przekształca dane w przewidywania. Buduj, trenuj i wdrażaj modele predykcyjne w ciągu kilku minut, bez konieczności posiadania doświadczenia w AI. Jest to narzędzie premium, ale można je wypróbować za darmo.

Huemint

Huemint to oparty na uczeniu maszynowym generator schematów kolorów dla stron internetowych, grafiki i brandingu. Do zabawy jest wiele opcji i można wygenerować całkiem ciekawe kombinacje, które normalnie nie przyszłyby ci do głowy.

CSSUI

CSSUI to kolejne narzędzie, które pokochasz, ponieważ zawiera interaktywne komponenty w czystym CSS bez żadnego JavaScriptu. Łatwo go dostosować do własnych potrzeb, wykorzystuje standardowy HTML, jest łatwy w użyciu dla wszystkich poziomów zaawansowania, jest malutki i szybki oraz obsługuje prawie wszystkie nowoczesne przeglądarki. Jest to narzędzie typu open-source, które można pobrać i od razu używać.

Linia ikon UI - bezpłatna

UI Icons Line - Free to zestaw 1000 darmowych wektorów, które możesz wykorzystać w swoich projektach. Kto nie potrzebuje solidnego zestawu ikon?

Ikony umiejętności

Skill Icons to zestaw ikon, które pomogą Ci zaprezentować swoje umiejętności projektowe i programistyczne w CV lub na GitHubie. Wszystkie wyglądają świetnie i pasują do siebie.

Ambient Design

Ambient Design to rynek projektowania aplikacji mobilnych, na którym można nabyć zestawy mobilnych UI dla Figmy. Kupuj zestawy osobno lub wykup kwartalne lub roczne plany, aby uzyskać dostęp do wszystkich obecnych i przyszłych zestawów UI.

TextFrame

TextFrame umożliwia tworzenie animowanych samouczków, dzięki którym użytkownicy mogą uzyskać potrzebną im pomoc. Integruje się bezpośrednio z WordPressem lub dowolną inną witryną za pomocą zaledwie kilku linijek kodu i zawiera mnóstwo opcji dostosowywania, dzięki którym łatwo jest pomóc innym w zrozumieniu, jak korzystać z witryny. Narzędzie jest bezpłatne dla jednej witryny i kosztuje tylko kilka dolarów miesięcznie za kolejne witryny.

Booqsi

Booqsi to nowa, zabawna sieć społecznościowa dla miłośników książek. Platforma jest wciąż w fazie beta i pozwala na zapisywanie i udostępnianie książek, tworzenie półek do czytania i nie wymusza połączenia z Amazonem. Po prostu wszystko kręci się wokół książek. I jeszcze bonus: każdy link na stronie wraca do bookshop.org, aby pomóc znaleźć i wesprzeć lokalne księgarnie.

Stylo

Stylo to interaktywny edytor WYSIWYG o otwartym kodzie źródłowym dla języka JavaScript. Został stworzony, by zapewnić świetne wrażenia użytkownika i interaktywność w sieci, dla każdego, bez żadnych zależności. Ma interaktywny wygląd, jest konfigurowalny i przyszłościowy.

Tutorial: Jak zrobić Favicon w 2022 roku

Jak zrobić Favicon w 2022 roku to doskonała lekcja na temat pięciu plików ikon, których potrzebuje każda strona internetowa (plus jeden plik JSON). Jeśli tworzysz ich więcej, to jest to lektura obowiązkowa.

Tutorial: Tworzenie generatywnych siatek SVG

Tworzenie generatywnych siatek SVG to dogłębny tutorial krok po kroku dla każdego, kto chce stworzyć bardziej artystyczne SVG. Wykorzystuje on kilka narzędzi, w tym SVG.js, Generative Utils, TinyColor i GSAP.

Fromage

Fromage to nowa, piękna rodzina krojów pisma premium od Adama Ladda. Zawiera 14 krojów z interesującym szeryfem i alternatywną odmianą bezszeryfową. Wysokokontrastowy krój świetnie nadaje się do różnych projektów.

HD Colton

HD Colton to krój pisma super bezszeryfowego klasy premium, obejmujący aż 91 stylów i opcji pakietów rodzinnych. Krój ten może być śmiało stosowany jako opcja do wyświetlania.