Poniedziałek, 26 lutego 2024

3 Najważniejsze trendy w designie w 2022

10 stycznia 2022

Czy zdarza Ci się nudzić przy projektach? Czujesz, że ciągle projektujesz te same rzeczy?

Ta kolekcja trendów - od zabawnych kątów, przez ilustracje tam, gdzie byś się ich nie spodziewał, aż po fajne trójwymiarowe koncepcje - z pewnością pomoże Ci myśleć nieco bardziej nieszablonowo. To może być właściwa inspiracja, aby wyleczyć się z nudy projektowania.

Oto, co jest trendy w projektowaniu w tym miesiącu.

 

1. Kąty dla uwagi

Praca z kątami jest fajną techniką, ponieważ możesz w zasadzie wskazać odwiedzającym stronę to, co chcesz, aby zobaczyli na ekranie.

Kąty mogą być agresywne i mieć oczywisty cel wizualny. Mogą też być łatwiejsze w odbiorze, bez bezpośredniej intencji. Ten trend może wyglądać na wiele różnych sposobów, co czyni go wszechstronną opcją dla projektantów.

Każdy z trzech przykładów tutaj prezentuje inne podejście do kątów.

Bake Inc. wykorzystuje różne kąty z obrazami i białą przestrzenią, aby przyciągnąć wzrok poza elementy wizualne do nazwy marki na dole ekranu. Jeśli klikniesz na projekt, zobaczysz, że nie jest to tylko jeden projekt kąt-obraz, ale jest to zbiór zmieniających się obrazów i kątów, które pięknie współgrają.

Instabase wykorzystuje kolekcję animowanych kształtów geometrycznych jako główny element wizualny na ekranie. Zwróć uwagę na kierunkowe przyciąganie trójkąta w lewym dolnym rogu grupy kształtów. Pomaga on użytkownikowi w dotarciu do wezwania do działania "Zamów demonstrację" po drugiej stronie ekranu.

Niestandardowy kursor Readymag to jeden z tych agresywnych kątów. Olbrzymi kursor jest najważniejszym elementem projektu, ale ze względu na rozmiar i kształt obiektu, użytkownicy są również kierowani na słowo "kursor". To dodatkowo podkreśla to, o co chodzi w projekcie. Z kombinacji i ponadwymiarowy element i gigantyczny kąt, które są tak w twarz, nie można pomóc, ale uzyskać szybkie zrozumienie, co projekt jest o.

 

 

 

2. Nieoczekiwane ilustracje

To może być najbardziej zabawny trend w projektowaniu stron internetowych, jaki widzieliśmy od jakiegoś czasu - projekty i firmy używają ilustracji w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Niespodzianka projektowa pojawia się, gdy branża, której się nie spodziewasz, używa tego typu obrazów. Prosta ilustracja przenosi projekt na inny poziom, lub ilustracje mieszają się z innymi elementami, aby namalować kapryśną, ogólną scenę. To są rzeczy, które można znaleźć w każdym z tych trzech przykładów.

Krivitzky to strona dla kancelarii prawnej. To wcale nie jest typ strony, na której spodziewałbyś się ilustracji (w tym smoka). Podczas gdy projekt jest zabawny do interakcji z, trudno powiedzieć, czy to działa. Jeśli potrzebujesz reprezentacji, czy to do Ciebie przemawia? W zakresie prawnych stron internetowych, jest to całkowity disruptor i zmusza swoją uwagę. To może być dobra rzecz.

Studio Mesmer jest jednym z tych po prostu niedopowiedziane projekty, które jest prawie doskonały. Srogie czarne tło sprawia, że prosta ilustracja jest o wiele bardziej uderzające. Oko posiada również miły efekt animacji hover, który dodatkowo zaskakuje.

Kenn & Kitt miesza ilustrację z rzeczywistymi obrazami, aby namalować bardziej kapryśną scenę. Co jest miłe w ilustrowanych elementach projektu strony internetowej, to fakt, że pomagają one połączyć stronę z opakowaniem produktu, które wykorzystuje ilustracje, a jednocześnie sprawia wrażenie "prawdziwego" dzięki zdjęciu psa. Jest to jasna i słoneczna kombinacja zdjęć i ilustracji, która sprawia wrażenie kapryśnej, ale ma właściwy klimat dla kategorii produktów.

 

 

 

3. Głębia 3D

Trend trójwymiarowego projektowania stron internetowych stale się zmienia i zmienia. W tej chwili królują pełnoekranowe elementy 3D, zapewniające maksymalną głębię, która sprawia, że użytkownik ma wrażenie, że może niemal zanurzyć się w ekranie.

Podczas gdy większość z tych projektów używa ilustracji z animacją do stworzenia sceny 3D, nie musisz trzymać się tego przykładu. Celem jest stworzenie czegoś, co wygląda i sprawia wrażenie wciągającego, tak aby użytkownicy chcieli wziąć udział w tym doświadczeniu.

Match Maker ma klimat gier z lat 80-tych, gdzie można poczuć, że idzie się w dół tunelu na ekranie. Dodatkowe animacje poruszają ekranem, jeszcze bardziej pomagając użytkownikowi wczuć się w grę.


Hafele Discoveries wykorzystuje animację w stylu szerokokątnym z ruchem w przód i w tył. Styl rybiego oka w projekcie dodaje element głębi, który jest dodatkowo powiększony przez pole pierwszego planu z tekstem i elementami wezwania do działania. Koncepcja projektu przyciąga uwagę, ale ruch może być nieco oszałamiający, jeśli pozostawisz go na ekranie zbyt długo.

FiveT Hydrogen przyjmuje bardziej "tradycyjne" podejście do trójwymiarowego projektu strony internetowej z ilustracją/animacją, która zawiera elementy głębi. Jest to spotęgowane podczas przewijania projektu, z cieniami i warstwami oraz różnymi elementami - rzeczywistymi i ilustrowanymi - które sprawiają, że użytkownik czuje się częścią tego, co dzieje się na ekranie. Jest to wciągające doświadczenie edukacyjne na temat czystego wodoru, które niemal zmusza użytkownika do ciągłego przewijania. Efekt 3D przenosi ją na inny poziom.

 

 

 

Wnioski

Nie każdy trend w projektowaniu jest odpowiedni dla każdego projektu. Przyjrzyj się dobrze temu, co próbujesz osiągnąć i dopasuj do tego koncepcję projektu.

Jeśli chcesz wypróbować któryś z tych trendów, ale są one trochę zbyt "out there", poeksperymentuj najpierw z małym obszarem projektu lub stroną docelową. To dobre miejsce do testowania pomysłów i współczynników konwersji, aby sprawdzić, czy dana technika projektowania sprawdzi się w przypadku Twojej grupy odbiorców.