Wtorek, 5 grudnia 2023

14 Najlepsze kanały YouTube dla projektantów w 2022 r.

5 stycznia 2023

Niezależnie od tego, czy szukasz kompleksowych tutoriali na temat projektowania UX, czy profesjonalnych kursów na tematy takie jak projektowanie logo, edycja wideo lub zdjęć, istnieje idealny kanał YouTube dla Ciebie jako projektanta.

Najlepszą rzeczą w YouTube jest to, że nie musisz być profesjonalistą, aby wskoczyć do tutoriala wideo i zdobyć potrzebną wiedzę. Jest wiele osób, które stały się ekspertami w, powiedzmy, Photoshopie, oglądając wiele godzin filmów na YouTube.

W 2022 roku istnieją ustalone i powstające kanały, z których ty, jako projektant, możesz skorzystać, aby uzyskać inspirację i naprawić problemy w swoim przepływie pracy.

Spójrzmy na nasze 14 ulubionych kanałów YouTube dla projektantów:

1. Will Paterson

Temat: Projektowanie logo, hand lettering, tutoriale z Illustratora

Subskrybenci: 608K

Twórca: Will Paterson

Szukasz kanału na YouTube, który pomoże Ci udoskonalić Twoje projekty logo i jednocześnie Cię rozbawi? Jeśli tak, to Will Paterson jest kanałem dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym projektantem, czy początkującym, ten kanał ma wszystko, czego potrzebujesz: od projektowania logo i tutoriali z Illustratora po recenzje produktów i vlogi; nic nie jest pominięte.

2. Arnau Ros

Przedmiot: Projektowanie stron internetowych (UI, UX), Freelancing, tutoriale Figma

Subskrybenci: 7.7K

Twórca: Arnau Ros

W ciągu około roku Arnau Ros zdołał stać się jednym z naszych ulubionych kanałów YouTube. W kilku słowach, Arnau jest bardzo utalentowanym freelancerem projektującym produkty. Opublikował wiele filmów o tym, jak używać Figmy, jednej z najpopularniejszych platform do rozwiązywania problemów dla projektantów.

A to jeszcze nie wszystko. Arnau stworzył serię filmów, które pomogą Ci zacząć w świecie freelancingu od zera jako nowy projektant.

3. Adobe Photoshop

Temat: Photoshop tutoriale

Subskrybenci: 618K

Twórca: Adobe

Chociaż istnieje wiele kanałów YouTube, które oferują najwyższej klasy tutoriale Photoshopa, nie należy lekceważyć oficjalnego kanału Adobe Photoshop. Adobe stworzyło przewodnik szybkiego startu dla większości funkcji Photoshopa, zestawów narzędzi itp. Jeśli więc potrzebujesz szybko wykonać jakieś zadanie w Photoshopie, to jest to idealny kanał dla Ciebie.

4. Satori Graphics

Temat: Freelancing, Poradniki dotyczące projektowania graficznego (fonty, wtyczki, techniki itp.)

Subskrybenci: 884K

Twórca: Tom Cargill

Od filmów o rozwoju kariery, przez projekty plakatów i czcionek, po tutoriale dotyczące przepływu pracy - Satori Graphics ma to wszystko. Gorąco polecamy ten kanał dla początkujących i projektantów, którzy chcą opanować Illustratora i stworzyć najwyższej klasy portfolio dla swoich prac projektowych.

5. Witam, jestem Alexa

Temat: Freelancing, UX design, vlogi

Subskrybenci: 23K

Twórca: Alexa Herasimchuk

Kanał YouTube Alexy to świetny wybór, jeśli jesteś projektantem UX i chcesz inspiracji. To, co kochamy w Alexie, to fakt, że jej kanał obejmuje wszystko, co projektant UX i produktu musi wiedzieć. Koniecznie sprawdź fascynujące dyskusje wideo z innymi projektantami, które zamieściła.

6. Mt. Mograph

Temat: Animacja 3D, poradniki motion graphics, Adobe After Effects

Subskrybenci: 277K

Twórca: Mt. Mograph co.

Od ponad 3 lat Mt. Mograph jest jednym z najpopularniejszych kanałów YouTube dla grafików. Kanał jest szczególnie popularny wśród twórców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o animacji 3D, ruchu geometrycznym i potrzebują najlepszych tutoriali After Effects.

7. Swerve Tutorials

Temat: Edycja zdjęć, motion graphics

Subskrybenci: 167K

Twórca: Swerve

Swerve stworzył jedne z najbardziej wszechstronnych filmów how-to dla Photoshopa, Illustratora i Motion Graphics. Zamieszczone na kanale filmy z zakresu speed artu są niezwykle inspirujące. Mimo, że kanał nie jest stale aktualizowany, zawiera już wiele filmów, które zdecydowanie powinieneś obejrzeć.

8. Tutvid

Przedmiot: Oprogramowanie do projektowania graficznego (Illustrator), Edycja zdjęć i wideo (Photoshop, Premiere, Lightroom)

Subskrybenci: 1.19M

Twórca: Nathaniel Dodson

Tutvid nie trzeba przedstawiać. Z ponad 1 milionem subskrybentów, jest to od lat jeden z najpopularniejszych kanałów YouTube dla kreatywnych. Jeśli chodzi o tutoriale dotyczące oprogramowania Adobe Creative Cloud, nic nie pobije tego kanału.

Jeśli szukasz kompleksowych tutoriali na temat Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom i Premiere, Nathaniel Dodson jest twoim człowiekiem.

9. CharliMarieTV

Temat: Freelancing, tworzenie stron internetowych, czaty i vlogi

Subskrybenci: 209K

Twórca: Charli Prangey

Jeśli jeszcze nie znasz stylu życia cyfrowego nomada, koniecznie sprawdź kanał CharliMarieTV. Charli jest freelancerem i przedsiębiorcą, który stworzył jedne z najlepszych filmów na temat projektowania stron internetowych, kodowania, pracy zdalnej i nie tylko.

10. Canva

Przedmiot: Canva tutoriale

Subskrybenci: 126K

Twórca: Canva

Canva to popularna internetowa platforma do projektowania graficznego. Podobnie jak oficjalny kanał Adobe Photoshop, jest to najlepszy sposób na szybkie nauczenie się korzystania z oprogramowania Canva. Oprócz szybkich tutoriali, ten kanał zawiera filmy ze wszystkimi ważnymi aktualizacjami oprogramowania i dogłębnymi warsztatami Canva.

11. W każdy wtorek

Temat: Poradniki dotyczące projektowania graficznego w Procreate

Subskrybenci: 345K

Twórca: Teela Cunningham

Jeśli chodzi o tutoriale Procreate, nie ma nic lepszego niż Every Tuesday. Kanał ma różne playlisty dla początkujących, średnio zaawansowanych i profesjonalnych twórców. Od projektów hand letteringowych, przez akwarelowe kwiaty, po cyfrowy gwasz - na kanale Teeli znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby opanować Procreate.

12. Zimri Mayfield

Temat: Projektowanie logo tutoriale, vlogi, redesign logo

Subskrybenci: 437K

Twórca: Zimri Mayfield

Ci z Was, którzy kochają projekty logo, zapewne wiedzą już wszystko o kanale Zimri Mayfielda. Profesjonalizm i duże poczucie humoru łączy się w jednym z najbardziej inspirujących kanałów YouTube dla projektantów.

13. Yes I'm a Designer

Temat: Adobe creative cloud tutoriale

Subskrybenci: 517K

Twórca: Martin Perhiniak

Jako certyfikowany mistrz i instruktor projektowania Adobe, Martin Perhiniak stworzył kanał must-follow na YouTube. Od podstawowych tutoriali Photoshopa i Illustratora po zaawansowane tutoriale dotyczące maskowania - wszystko to znajdziesz na Yes I'm a Designer.

14. Roberto Blake

Temat: Tutoriale Adobe, rozwój marki/biznesu

Subskrybenci: 549K (stan na marzec 2022)

Twórca: Roberto Blake

Jeśli szukasz czegoś więcej niż tutoriali graficznych, nasza ostatnia propozycja jest idealna. Roberto Blake stworzył wiele tutoriali do Photoshopa, Dreamweavera, Illustratora i Indesign, ale także prowadzi liczne prelekcje i dzieli się swoją wiedzą na temat video marketingu i rozwoju marki.

Wrap Up

Chociaż istnieje wiele kanałów YouTube dla projektantów, te są naszymi absolutnymi faworytami. Oczywiście nie oznacza to, że na YouTube nie ma więcej równie udanych i inspirujących projektantów. Made by Mighty, Sketch Together i Ch-Ch-Check It to tylko kilka innych przykładów świetnych twórców wideo na YouTube, jeśli poszukasz konkretnego tematu.

Featured image via Unsplash.