Sobota, 13 kwietnia 2024

15 Najlepsze nowe czcionki, styczeń 2022

20 stycznia 2022

Z nowym rokiem nadszedł czas, aby wypróbować kilka nowych czcionek.

Czy projektujesz zupełnie nową stronę internetową, czy przeprojektowujesz istniejącą, poniższa lista czcionek jest dla Ciebie. Oprócz niezawodnych szeryfów i bezszeryfowców, których używamy do tworzenia atrakcyjnych i czytelnych treści, w tym zestawieniu znajdziesz również kilka zabawnych dodatków, w tym jeden, który możesz wykorzystać na stronach internetowych reklamujących walentynkowe oferty w przyszłym miesiącu.

Antona

Antona to geometryczna bezszeryfowa rodzina fontów z 16 różnymi stylami. Solidne struktury i duża ilość białej przestrzeni wewnątrz znaków dają bezpieczny i przyjazny klimat.

Aromanis

Aromanis jest małą rodziną czcionek z dwoma tylko odmianami: Regular i Shadow. Ta nowa czcionka obsługuje prawie 70 języków i ma obszerny zestaw znaków łacińskich z lokalizowanymi formami. Ta czcionka najlepiej się sprawdza w brandingu dla młodzieżowych firm z zabawnym klimatem - od logo do plakatów i wszystkiego pomiędzy.

Black Coopy

Black Coopy to ostry krój pisma display, który będzie dobrze pasował do marek sportowych. Oprócz standardowych zestawów alf, cyfr i znaków interpunkcyjnych, krój zawiera również wiele znaków "swash", które można wykorzystać do obramowania odważnych nagłówków.

Cimory Love

Nie czekaj do lutego, aby zacząć myśleć o tym, jak wprowadzić trochę romantyzmu do swoich projektów. Cimory Love jest czcionką skryptową, która jest dostępna w dwóch stylach: Regular i Italic. Oprócz użycia go do promowania sprzedaży walentynkowej, może to być również uroczy font do wykorzystania na stronach internetowych małych sklepów z upominkami, piekarni i tak dalej.

Cotford

Cotford jest współczesną czcionką szeryfową z dużą elastycznością wbudowaną w nią. Jest dostarczany z ośmioma odmianami - trzema tekstowymi i pięcioma displayowymi. Projektanci mogą użyć jeden z wielu wstępnie zaprojektowanych stylów lub mogą zmodyfikować ten dynamiczny zestaw czcionek, aby dostosować go do swoich specyficznych potrzeb.

Digno

Digno jest piękną, nieformalną czcionką szeryfową, która jest łatwa dla oczu. Rodzina czcionek jest dostarczana z 14 gramaturami obejmującymi szerokie spektrum - lekkie, średnie, ciężkie, a nawet kilka "książkowych" gramatur, jeśli chcesz dodać trochę osobowości do tych swoich stron z dużą ilością tekstu.

Dogly Comika

Dogly Comika jest zaokrąglonym fontem z dwoma stylami: Regular i Outline. Chociaż jest promowany jako czcionka dla zwierząt i zwierząt domowych, można go użyć do każdego rodzaju obrazka bohatera strony internetowej, ekranu startowego aplikacji mobilnej, gry wideo lub grafiki mediów społecznościowych dla marek z wesołym klimatem.

Guzzo

Guzzo to nostalgiczny krój pisma zainspirowany groteskami z połowy ubiegłego wieku. Z 24 stylami od Condensed Thin do Extended Black i nieoczekiwanymi odmianami znaków (jak przypadkowe przekleństwa w kursywach), można realistycznie tworzyć ciekawe pary fontów bezpośrednio z tej rodziny.

Idem

Idem jest współczesnym szeryfem z dziewięcioma szerokimi stylami, które będą dobrze działać zarówno dla nagłówków jak i tekstu. Zainspirowana publikacjami literackimi i artystami komercyjnymi z początku XX wieku, ta rodzina czcionek ma bardzo czytelną strukturę z odważnym polotem.

Jantur Type

Jantur Type jest geometryczną czcionką bezszeryfową, która obsługuje ponad 200 języków łacińskich. Chociaż do treści redakcyjnych można użyć jednej z gramatur Thin lub Regular, czcionka ta będzie najbardziej efektywna w krótszych nagłówkach i akapitach, gdzie może mieć większy wpływ na przekaz.

Loretta

Loretta to elegancki krój szeryfowy zaprojektowany specjalnie dla korpusu stron internetowych. Ze względu na swoje kaligraficzne korzenie, ten szczególny font świetnie by się sprawdził w wysokiej klasy publikacjach cyfrowych lub blogach, które promują luksusowe style życia i towary.

Rebrand

Rebrand jest ekscytującym ujęciem geometrycznego sans. Istnieją dwie podrodziny w Rebrand: Display zawiera dziewięć gramatur, a także alternatywne znaki i dingbaty; Text zawiera siedem gramatur, które obejmują szerokie spektrum stylów. Ze względu na wielkość i różnorodność tej rodziny czcionek, można z łatwością uczynić z niej typową czcionkę dla brandingu firmy, nagłówków i krojów pisma.

Royal Grotesque

Royal Grotesque jest wznowieniem bezszeryfowej czcionki z 1914 roku o nazwie Wotan. Dostępna jest tylko jedna wersja tej czcionki (Regular) i dzięki swojemu czystemu i neutralnemu wyglądowi świetnie by się nadawała do prawie każdego miejsca w sieci.

Selva

Selva to atrakcyjny szkocki krój pisma, który posiada tradycyjną rodzinę Roman serif, kursywną wersję każdego Roman, a także rodzinę script. Jeśli rozważasz użycie czcionki skryptowej do brandingu lub nagłówków, klasyczne i delikatne szczegóły tej czcionki będą interesującym wyborem.

Sunset Gothic

Sunset Gothic to bezszeryfowy font zainspirowany znakami znalezionymi w pobliżu Los Angeles. Ponieważ te znaki były często malowane bezpośrednio na witrynach sklepowych i fasadach budynków, kształty liter musiały być bardzo czytelne dla przechodniów i kierowców. Ten font czerpie z ręcznie malowanej, wektorowej stylistyki tych malowanych promocji.