Sobota, 13 kwietnia 2024

16 darmowych stron do nauki kodowania w 2022 roku

5 stycznia 2022

Najlepsze darmowe strony internetowe z kodowaniem dla początkujących to centra edukacji i wglądu, zaprojektowane tak, aby przenieść Twoją wiedzę i karierę na wyższy poziom.

Od lat kariery techniczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród innowacyjnych jednostek. W cyfrowym świecie, osoby potrafiące posługiwać się językiem komputerowym często mają najszerszy wybór możliwości zatrudnienia. Jednak zanim zaczniesz korzystać z kwitnącego rynku pracy, musisz doskonalić swoje umiejętności. To właśnie tutaj z pomocą przychodzą darmowe strony internetowe poświęcone kodowaniu.

Darmowe strony internetowe z kodowaniem to środowisko, w którym możesz rozwijać swoje zrozumienie różnych rodzajów kodu, aktualizować swoje umiejętności programowania, a nawet zdobywać certyfikaty. Dzisiaj, będziemy patrzeć na niektóre z najbardziej imponujących stron internetowych kodowania na rynku.

 

Kariera w kodowaniu: Możliwości w 2021 roku i później

Zanim przeskoczymy do naszego przeglądu najlepszych darmowych stron internetowych kodowania, zbadajmy, dlaczego tak ważne jest, aby inwestować w swoją rolę kodowania. Patrząc na US Bureau of Labor Statistics, widzimy, że koderzy zarabiają średnio 89 190 dolarów rocznie.

W innym miejscu CompTIA zauważa, że zatrudnienie w branży technologicznej przyspieszyło od końca 2020 roku, a w grudniu w USA otwarto nawet 391 000 nowych stanowisk.

Choć kariery związane z kodowaniem są popularne już od jakiegoś czasu, mają one szczególnie wysoką wartość po pandemii, ponieważ firmy na całym świecie dostosowują się do zmian związanych ze zdalną siłą roboczą, cyfrową obsługą klienta i handlem elektronicznym. Pandemia sprawiła, że jesteśmy bardziej zależni od technologii niż kiedykolwiek wcześniej:

 • Umiejętności kodowania są bardzo poszukiwane: Umiejętności kodowania są niezbędne w nowo cyfrowym świecie. Badania wykazały, że pandemia przyspieszyła transformację cyfrową o około 7 lat. Firmy potrzebują specjalistów od kodowania, aby wyprzedzić krzywą.
 • Wiedza z zakresu kodowania staje się coraz bardziej wszechstronna: Firmy poszukują umiejętności kodowania nie tylko u programistów. Chcą, aby ich analitycy danych, pracownicy IT, artyści, projektanci i inni specjaliści również posiadali te talenty.
 • Ludzie z talentem do kodowania mogą więcej zarabiać: Miejsca pracy wymagające umiejętności kodowania zwykle płacą więcej niż te, które ich nie posiadają. Ujawnia to rosnące zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu kodowania w cyfrowym ekosystemie.

Umiejętności kodowania zapewniają profesjonalistom z branży technicznej drogę do wyżej płatnej pracy, a kariery te rozwijają się średnio szybciej niż inne możliwości zatrudnienia.

 

Najlepsze strony internetowe do nauki kodowania

Nauka kodowania lub rozwijanie już posiadanych umiejętności kodowania może pomóc Ci odblokować wiele nowych możliwości. Dziś możesz uczyć się kodowania online za darmo, odwiedzając odpowiednie strony internetowe.

Nawet podstawowa wiedza z zakresu kodowania może przynieść wiele rezultatów, takich jak pomoc w lepszym zarządzaniu stronami internetowymi, zmniejszenie zależności od zewnętrznych programistów i otwarcie drzwi do rozwoju aplikacji. Więc czy chcesz rozpocząć nową karierę lub uaktualnić istniejącą wiedzę, te strony pomogą:

BitDegree

BitDegree to wspaniała strona dla każdego, kto jest zainteresowany rozwojem stron internetowych, kodowaniem, nauką o danych i programowaniem. Istnieją różne kursy do wyboru, w zależności od ścieżki kariery, którą chcesz podjąć. Na przykład, możesz dowiedzieć się o chmurze AWS lub rozpocząć swoją podróż do rozwoju gier. Dla kodowania, BitDegree obejmuje języki takie jak:

 • CSS
 • HTML
 • PHP
 • SQL
 • JavaScript
 • jQuery

Najlepszą rzeczą w BitDegree jest to, jak sprawia, że nauka jest tak zabawna. Istnieją gamifikowane kursy i sekcje, w których można naprawdę zanurzyć się w podstawach kodowania. Dodatkowo, kolekcja kursów kodowania online często zawiera setki zniżkowych opcji dla osób o ograniczonym budżecie.

CodeAcademy

Jedna z najbardziej popularnych stron do nauki kodowania za darmo, CodeAcademy jest domem dla ponad 24 milionów studentów, którzy zbudowali swoje umiejętności. Interaktywne podejście do nauki pozwala na natychmiastowe zastosowanie tego, czego się nauczyłeś. Ponad 300 milionów godzin darmowych materiałów do nauki kodowania jest dostępnych do sprawdzenia w wolnej chwili. Jak większość platform kodowania, możesz uczyć się języków takich jak:

 • CSS
 • JavaScript
 • HTML
 • PHP
 • jQuery
 • Python
 • PHP
 • Ruby

CodeAcademy jest szczególnie efektywne dla początkujących, ponieważ otrzymujesz natychmiastową informację zwrotną po wysłaniu swoich prac. Kiedy popełnisz błąd, dowiesz się dokładnie, gdzie popełniłeś błąd, co pozwoli Ci uniknąć podobnych pomyłek w przyszłości.

Codewars

Codewars by Qualified to zdecydowanie jedna z najbardziej wszechstronnych darmowych platform do nauki kodowania. Możesz uczyć się kilkudziesięciu języków - zbyt wielu, by je tu wymienić. Od C++ i C# po Ruby, Python, Lean, Java, PHP, Scala i niezliczone inne.

Codewars uczy cię dogłębnie języka programowania, wybierając wyzwania zaprojektowane tak, by wystawić twój umysł na próbę. Celem każdego wyzwania jest pomoc w wyostrzeniu wiedzy z czasem, z zadaniami, które stają się coraz trudniejsze w miarę upływu czasu.

Fajną rzeczą w Codewars jest to, że pozwala ci zobaczyć, jak reagujesz na wyzwania w porównaniu z tym, jak inni programiści radzą sobie z tymi samymi problemami.

Code.Org

Zaprojektowany dla młodszej społeczności niedoszłych koderów, Code.org jest wciągającym i bardzo przystępnym wprowadzeniem do kodowania. Z około 60 milionami uczniów na całym świecie, platforma Code.org daje dostęp do szerokiej gamy różnych możliwości nauki, przeznaczonych dla różnych potrzeb i poziomów nauczania.

Środowisko Code.org jest zbudowane na chęci wprowadzenia kodowania do standardowego programu nauczania. Możesz zagłębić się w pełne, jednogodzinne samouczki lub eksperymentować z bardziej ustrukturyzowanym podejściem do nauki, które jest idealne dla osób o różnych stylach uczenia się. Istnieje również ogromny katalog kursów od podstaw kodowania dla młodszych dzieci aż po edukację na poziomie uniwersyteckim.

Free Code Camp

Zróżnicowana opcja na naszej liście darmowych stron kodowania, Free Code Camp ma na celu rozwijanie twojej wiedzy o kodowaniu, podczas gdy jednocześnie nawiązujesz kontakty z innymi, podobnie myślącymi ludźmi w branży. Rozwiązanie pozwala na naukę kodowania poprzez uczestnictwo w wyzwaniach - co jest idealne, jeśli chcesz jak najszybciej poddać swoje umiejętności próbie.

Aby pomóc Ci wskoczyć do gry, będziesz miał dostęp do szeregu kursów i samouczków zaprojektowanych tak, aby pomóc Ci zrozumieć i pokonać każde wyzwanie. Możesz nawet kodować dla organizacji non-profit na platformie i budować projekty, które można sprzedawać w językach takich jak:

 • HTML5
 • Javascript
 • Node.JS
 • CSS3
 • React.JS
 • Bazy danych
 • Git

Jeśli jesteś trochę zdenerwowany koncepcją kodowania w pojedynkę, będziesz miał pełną społeczność do pracy w ramach Free Code Camp. Być może nawet spotkasz kogoś, z kim będziesz mógł pracować przez następne lata.

Podbój kodu

Code Conquest jest mniej stroną internetową kursu, a bardziej kompleksowym przewodnikiem dla początkujących nurkujących w świecie kodu. Ta niesamowita platforma pomoże Ci zrozumieć wszystkie podstawy kodowania w mgnieniu oka - nawet jeśli jesteś zupełnie nowy w tym krajobrazie. Możesz dowiedzieć się, co kodowanie jest o, dowiedzieć się, które języki są najlepsze do nauki dla swoich potrzeb, i więcej.

Strona jest pełna zasobów dla wszystkich rodzajów koderów, w tym kompleksowe samouczki, recenzje, centrum wiedzy, pakiety szkoleniowe i wiele innych. Możesz nawet wybrać spośród wielu języków, takich jak:

 • CSS
 • HTML
 • PHP
 • jQuery
 • Ruby
 • JavaScript
 • Python
 • MySQL

Aby pomóc Ci zorientować się, od czego powinieneś zacząć, strona Code Conquest daje Ci również rekomendacje dotyczące tego, jakie samouczki powinieneś wybrać.

W3Schools

Jedna z bardziej znanych darmowych stron do kodowania na rynku, W3Schools jest środowiskiem pełnym przykładowych kodów, zasobów, tutoriali, ćwiczeń i bibliotek, które pomogą Ci nauczyć się kodować. Strona ta jest jedną z największych na świecie dla programistów.

Aby rozpocząć naukę kodowania z W3 Schools, musisz wybrać język programowania, który jest dla Ciebie odpowiedni, a następnie albo od razu przejść do programu, albo wybrać jedną z wielu opcji nauki. Na stronie znajduje się przydatny quiz, który pomoże Ci określić Twój poziom wiedzy.

Języki obejmują od CSS do SQL, JavaScript, HTML, Python, Java, C++ i wiele innych.

Code Avengers

Code Avengers oferuje zabawne i interaktywne podejście do nauki programowania i kodowania. Istnieją różne opcje kursów, które nauczą Cię jak tworzyć wszystko, od gier i aplikacji po całe strony internetowe. Dobrą rzeczą na stronie Code Avengers jest to, że nie potrzebujesz dużo wolnego czasu, aby rozpocząć naukę. Każdy kurs trwa około 12 godzin.

Możesz wybierać spośród języków takich jak HTML, CSS, Python, jQuery, JavaScript i innych, a także połączyć się z szeroką grupą podobnych do Ciebie entuzjastów kodowania. Największym minusem jest to, że darmowy trial trwa tylko przez siedem dni, zanim będziesz musiał zapłacić, aby korzystać z pełnego programu.

The Code Player

Prosta i skuteczna strona do nauki kodowania i budowania swoich umiejętności. Znajdziesz tu mnóstwo filmów i dem, które przeprowadzą Cię przez proces nauki kodowania od podstaw. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć na jedną z rzeczy, które chcesz nauczyć się robić, jak tworzenie prostej strony internetowej, a witryna daje wideo przewodnik.

Choć jest to nieco prostsze w porównaniu z innymi zasobami kodowania, Code Player wciąż posiada wiele świetnych wskazówek wideo, które pomogą początkującym wejść w różne języki. Na przykład, możesz nauczyć się o CSS i HTML lub sprawdzić różne narzędzia, które pomogą ci stworzyć bardziej efektywną stronę internetową.

CodeGym

Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany nauką o Javie, CodeGym jest prawdopodobnie stroną dla Ciebie. Ten internetowy kurs programowania w języku Java uczy podstaw tego języka, pozwalając ci na wykonywanie różnych zadań. Możesz zaangażować się w różne ćwiczenia, w zależności od Twojego obecnego poziomu umiejętności i grać w gry zaprojektowane tak, aby nauczyć Cię więcej o świecie kodowania.

Ta strona jest fantastyczna dla ludzi na wszystkich etapach podróży w kodowaniu. Za każdym razem, gdy zaproponujesz rozwiązanie wyzwania, strona da Ci natychmiastową informację zwrotną, z której będziesz mógł się uczyć. Istnieje ponad 500 godzin ćwiczeń kodowania Java i zasobów edukacyjnych do zbadania.

Projekt Odin

Jedna z bardziej znanych darmowych stron kodowania na rynku, Odin Project ma na celu usunięcie bólu głowy i frustracji z nauki tworzenia stron internetowych. Jeśli jesteś początkujący i chcesz rozwijać karierę w kodowaniu, to Odin Project dostarczy ci wszystkich elementów układanki wymaganych do podjęcia decyzji, gdzie dokładnie chcesz iść i zbudować odpowiednie umiejętności.

Ta strona oferuje pełny program nauczania opcji edukacji kodowania, z mnóstwem wyzwań, zadań i ćwiczeń, które pomogą Ci umieścić nowo zdobytą wiedzę na próbę. Dowiesz się, jak programować w językach takich jak CSS i HTML, poznasz podstawy JavaScript i Ruby, a nawet otrzymasz wskazówki, jak znaleźć zatrudnienie, gdy Twoje umiejętności będą już maksymalnie rozwinięte.

Plural Sight

Wcześniej znany jako Code School, Plural Sight jest fantastyczną platformą do nauki online, która pozwala na budowanie swojej wiedzy poprzez szereg płatnych i darmowych kursów. Wszechstronna platforma jest zorganizowana w szeroki wybór różnych ścieżek edukacyjnych. Możesz wybrać, jak chcesz rozwijać swoje umiejętności w oparciu o wybrany język i istniejący zestaw umiejętności.

Wybierasz ścieżkę edukacyjną stworzoną przez profesjonalnych instruktorów, aby osiągnąć konkretne rezultaty, a Plural Sight daje Ci wszystkie materiały, których potrzebujesz. Możesz również przećwiczyć to, czego nauczyłeś się podczas kursu w swojej przeglądarce i otrzymać natychmiastową informację zwrotną na temat tego, nad czym musisz jeszcze popracować. Istnieje nawet aspekt grywalizacji, który pozwala zdobywać punkty za każdy poziom kursu, który ukończysz.

MIT Open Courseware

Wyobraź sobie, jak niesamowicie byłoby zostać przyjętym na MIT, aby nauczyć się nowych umiejętności kodowania? Co by było, gdybyś nie musiał przechodzić przez ból głowy oficjalnej aplikacji. Jeśli masz komputer i dostęp do Internetu, możesz łatwo zbadać materiał kursu MIT za pośrednictwem strony internetowej MIT Open Courseware. Ta dedykowana strona daje Ci wgląd we wszystkie kursy i materiały, których uczą się studenci na MIT.

Możesz przeglądać wszystkie kursy dostępne w krajobrazie programowania i filtrować wyniki na podstawie takich rzeczy jak cechy kursu. Na przykład, możesz szukać kursów z własnym podręcznikiem online, notatkami z wykładów i filmami. Jest to świetny sposób, aby uzyskać wgląd w to, jak jeden z najbardziej renomowanych uniwersytetów na świecie oferuje edukację w zakresie kodowania.

Podstawy WWW

Przyjrzeliśmy się już stronie oferującej zasoby kodowania specjalnie dla Javy, teraz spójrzmy na jedną zaprojektowaną dla HTML5. Uruchomiona około 11 lat temu jako HTML5 Rocks, strona Web Fundamentals jest pełna tutoriali, zasobów i spostrzeżeń na temat najnowszych aktualizacji HTML5. To środowisko open-source pozwala deweloperom i programistom naprawdę aktywnie wykorzystać swoje umiejętności.

Możesz pobawić się z niektórymi z kodu już dostępnego na stronie, a także zbadać samouczki autorstwa wielu niesamowitych osób. Chociaż te kursy są bardzo kompleksowe, warto zauważyć, że mogą one nie być idealnym wyborem dla prawdziwych początkujących, ponieważ samouczki mogą być bardziej skomplikowane niż większość.

Dash General Assembly

Jeśli chcesz nauczyć się podstaw kodowania w najbardziej popularnych językach, takich jak CSS, JavaScript i HTML, to Dash General Assembly jest stroną dla Ciebie. Ta strona oferuje zabawne i darmowe kursy, które poprowadzą cię przez podstawy tworzenia stron internetowych. Otrzymasz nawet interaktywne zadania i wyzwania, które możesz wykorzystać w swojej przeglądarce, bez konieczności pobierania plików.

Użytkownicy uczą się, jak zrobić szereg niesamowitych rzeczy z tej strony, w tym jak kodować HTML5, zbudować piękną stronę internetową i zrównoważyć swoje układy dla estetyki i użyteczności. Można nawet zaprojektować dynamiczne interfejsy, gdzie można dodać aminacje i efekty. Dash General Assembly jest fantastycznym narzędziem dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem.

Codeasy.net

Wreszcie, Codeasy.net obiecuje początkującym szybki i prosty sposób na rozpoczęcie nauki kodowania, mając przy tym mnóstwo zabawy. Ta ekscytująca strona zanurza cię w cyfrowej historii, która zabiera cię w przygodę przez podstawy kodowania. Będziesz musiał nauczyć się prawdziwych umiejętności kodowania, aby poruszać się po drodze przez resztę historii, co oznacza, że możesz rozwijać swoją wiedzę o C# w trakcie.

Jest to jedno z bardziej unikalnych narzędzi do nauki kodowania, jakie do tej pory znaleźliśmy. Jest to świetny sposób, aby odkryć podstawy C#, nie dając się wciągnąć w nudne wykłady. Pamiętaj jednak, że ta strona jest przeznaczona dla zupełnie początkujących, więc może okazać się nieco zbyt prosta, jeśli znasz już niektóre z podstawowych zasad kodowania.

 

Darmowe strony do nauki kodowania

Darmowe strony internetowe do nauki kodowania są doskonałym sposobem na rozwinięcie swoich umiejętności i odblokowanie nowych możliwości w świecie kodowania. Jeśli chcesz rozpocząć nową karierę jako programista lub programista kodowania, upewnij się, że sprawdzisz niektóre z powyższych opcji. Nie ma wątpliwości, że znajdziesz stronę, która da ci impuls, którego potrzebujesz.

 

Featured image via Unsplash.