Sobota, 18 maja 2024

22 Nowe, ekscytujące narzędzia dla projektantów w 2022

3 lutego 2022

W tym miesiącu kolekcja nowych narzędzi i zasobów to mieszanka elementów dla projektantów i programistów. Od zabawnych małych otworów po narzędzia, które mogą przyspieszyć rozwój, na pewno znajdziesz tu coś użytecznego.

Oto co nowego dla projektantów w tym miesiącu:

 

Top Picks 

Codewell

Codewell to serwis pomagający w nauce, ćwiczeniu i doskonaleniu umiejętności HTML i CSS przy użyciu prawdziwych szablonów. Korzyść z tego jest dość oczywista. Kiedy pracujesz z prawdziwymi szablonami, możesz zobaczyć rezultat swoich działań i zmian. Narzędzie zawiera opcje darmowe i premium z nowymi szablonami, nad którymi można pracować co tydzień. Wszystko działa w responsywnym środowisku, a darmowe plany mają dostęp do darmowych wyzwań i społeczności Slack; płatny plan zawiera również pliki źródłowe i wyzwania premium. Aby zacząć, musisz mieć login Github.

LoomSKD

LoomSDK to łatwy i niezawodny sposób na dodanie komunikatów wideo do Twojego produktu - i to za darmo. SDK umożliwia użytkownikom nagrywanie, osadzanie i oglądanie filmów Loom bezpośrednio w aplikacjach internetowych - dodając przejrzystość i kontekst do każdego przepływu pracy.

Pintr New Image

Pinter New Image zamienia zdjęcia w zabawne i zabawne obrazy liniowe. Prześlij obraz z dużym kontrastem, użyj elementów sterujących, aby ustawić wygląd, który chcesz uzyskać, i pobierz. Nowe obrazy są dostępne jako PNG lub SVG. Możesz wykorzystać je do stworzenia swojego kolejnego zdjęcia profilowego do mediów społecznościowych lub ciekawego awatara.

Zasady i warunki mają zastosowanie

Terms & Conditions Apply to gra, która wyjaśnia wszystkie te małe wyskakujące okienka, które akceptujesz, aby wejść na strony internetowe i wejść z nimi w interakcję. Aby rozpocząć grę, musisz wykonać pewną misję: Nie akceptuj warunków i zasad, powiedz "nie" powiadomieniom i zrezygnuj z ciasteczek. Czy jesteś w stanie to zrobić?

Khroma

Khroma wykorzystuje sztuczną inteligencję (poprzez spersonalizowany algorytm), aby dowiedzieć się, jakie kolory kochasz i tworzyć palety, które możesz odkrywać, wyszukiwać i zapisywać do wykorzystania w projektach. Narzędzie w wersji beta jest łatwe do uruchomienia, choć trzeba trochę pracy domowej z wybierania kolorów, aby zacząć.

 

6 WebTools

Mmm

Mmm to inny rodzaj kreatora stron internetowych. Narzędzie, które jest jeszcze w wersji alfa, pozwala użytkownikom tworzyć strony internetowe metodą "przeciągnij i upuść" w prosty sposób. To działa prawie jak tworzenie cyfrowego kolażu. Użytkownicy mogą uzyskać niestandardowy adres URL, a każda strona jest responsywna. Interfejs jest zaprojektowany tak, że można nawet budować swoje na telefonie. I tu jest inna cecha - zachęcają do tworzenia niechlujnych projektów.

LightGallery

LightGallery to lekki, modułowy, JavaScriptowy plugin galerii obrazów i wideo lightbox. Współpracuje z React.js, Vue.js, Angular i TypeScript. Zawiera mnóstwo dem i dokumentacji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia do tworzenia galerii.

Vandal

Vandal jest fajnym rozszerzeniem przeglądarki dla Firefoksa lub Chrome, które pozwala na nawigację w czasie bez zmiany kart. Użyteczność Vandal polega na umożliwieniu szybkiego i łatwego dostępu do wszystkich zarchiwizowanych zrzutów dla danego adresu URL, a także wspiera nawigację do zrzutu.

Generator Układów CSS

Generator Układu CSS jest narzędziem do tworzenia CSS dla komponentów układu. Jest to także narzędzie do nauki tego, co jest możliwe w CSS do pozycjonowania elementów w przeglądarce. Dostosuj specyfikacje, aby zobaczyć, jak wpływają one na układ, CSS i HTML.

API danych Alpaca

Alpaca Data API jest łatwym w użyciu kanałem, który pozwala na wprowadzanie danych giełdowych do modelowania i backtestingu. (zawiera opcje darmowe i premium w zależności od Twoich potrzeb).

Mobile Palette Generator

Mobile Palette Generator to narzędzie do wybierania kolorów, które pomoże Ci wybrać najlepsze odcienie dla projektów mobilnych. Następnie pokazuje wszystkie specyfikacje dla kolorów podstawowych, drugorzędnych i akcentujących.

 

6 Ikony i zestawy UI

Iconoir

Iconoir to repozytorium ikon open-source z ponad 900 ikonami SVG. Szukaj ikon, przeglądaj według kategorii lub rozejrzyj się za tym, czego szukasz. Wszystko jest gotowe do użycia bez konieczności rejestracji lub wypełniania formularzy.

Pmndrs Market

Pmndrs Market posiada kolekcję ponad 300 trójwymiarowych elementów i rysunków rzeczy do wykorzystania w projektach. Rendery modeli są w surowym stylu z realistycznym odczuciem.

Nudne Avatary

Boring Avatars to kolekcja zabawnych, częściowo konfigurowalnych awatarów bez twarzy, stąd nazwa. Jest to zabawny plac zabaw, który nadaje nowy obrót czemuś, czego nie spodziewałbyś się zrobić inaczej.

Spark

Spark to darmowy plik do pobrania zawierający trzy różne startery do projektowania stron internetowych. Obrazki bohaterów są gotowe do budowania na ich podstawie i zostały stworzone dla Figmy.

Venus Design System

Venus Design System jest zestawem UI klasy premium, zawierającym ponad 2000 komponentów i stanów, które pozwalają na szybkie projektowanie. Dostępna jest również wersja demo, którą można przetestować przed zakupem.

ReadyUI

ReadyUI zawiera ponad 200 bloków i projektów dla agencji, deweloperów, startupów i nie tylko. Wszystko jest gotowe do produkcji przy użyciu plików Bootstrap i Figma. Wybierz jeden z jasnych lub ciemnych motywów i poszukaj projektu, który będzie pasował do Twojego projektu.

 

5 Tutoriali

Tworzenie generatywnych znaków SVG

Creative Generative SVG Characters to mariaż JavaScript i SVG, który tworzy zabawne postacie na podstawie rysunków. Używając kształtów i odrobiny kodu, możesz zobaczyć, jak rysować gładkie linie, tworzyć wielokąty i dodawać inne kształty, aby uzyskać zabawne wrażenie. Pełne demo jest dostępne na Codepen.

5 kroków do szybszych czcionek internetowych

5 Steps to Faster Web Fonts pomaga pozbyć się zbędnego balastu z popularnych opcji typograficznych. Iain Bean wyjaśnia zestaw metod, które można wdrożyć, aby zapewnić szybkie czasy ładowania, z kilkoma odpowiednimi fragmentami kodu. Oto podgląd: Wskazówka nr 1 to użycie najnowocześniejszych formatów plików (WOFF2).

Idealny link

The Perfect Link przeprowadza Cię przez niektóre kontrole dostępności z A11Y Collective dla najlepszych praktyk linkowania. Niektóre z rzeczy, które uważasz za "właściwą drogę", mogą zostać tutaj zakwestionowane. Informacje obejmują wszystko, od projektu do semantyki i są niezwykle dokładne. To lektura obowiązkowa.

Readsom

Readsom to zbiór biuletynów i e-maili, które można czytać online lub zapisać się na nie. Jego hasłem przewodnim jest "odkryj treści, które będziesz chciał przeczytać". Jest to dobry sposób na znalezienie biuletynów, które Cię interesują, w tym wiele opcji projektowania i rozwoju, o których w przeciwnym razie mógłbyś nie wiedzieć.

Słynne pierwsze strony internetowe

Famous First Websites nie jest samouczkiem per se, ale zapewnia dobre miejsce do zrobienia trochę wizualnej nauki. Zobacz, jak wyglądały twoje ulubione strony internetowe, gdy zostały uruchomione i ewolucji projektów.