Poniedziałek, 26 lutego 2024

Ekscytujące narzędzia dla projektantów

24 stycznia 2022

Rok dobiega końca, a wszyscy udają się na upragniony wakacyjny odpoczynek. Ale to nie znaczy, że nie ma kilku nowych, niesamowitych narzędzi i zasobów do projektowania stron internetowych.

Sprawdź je i zacznij działać w styczniu. Oto co nowego dla projektantów w tym okresie świątecznym. Ciesz się!

 

Fancy Border Radius Generator

Fancy Border Radius Generator to zabawne narzędzie, które pozwala na tworzenie ekscytujących kształtów dla elementów. Użyj dołączonych szablonów lub stwórz własne kształty obramowań, a następnie wyeksportuj CSS/HTML do różnych zastosowań.

 

Pulsetic

Pulsetic odpowiada na pytanie: "Czy Twoja strona nie działa?". Otrzymuj alerty o przestoju witryny przez połączenie telefoniczne, SMS, e-mail lub Slack. Twórz piękne strony statusu i raporty zarządzania incydentami i informuj odwiedzających (i swój zespół) na bieżąco.

 

Ffflux SVG Generator

Ffflux SVG Generator ułatwia generowanie płynnych i organicznie wyglądających gradientów. Możesz użyć wynikowych grafik jako tła do elementów na stronie, aby nadać kolorowy, płynny wygląd elementom strony. Wybierz kolory i style, a następnie zapisz lub skopiuj swój SVG do użytku.

 

Fable

Fable to internetowa platforma do motion designu, która pomoże ci opowiedzieć poruszające historie. Została zaprojektowana w taki sposób, aby była łatwa w obsłudze dla początkujących, ale posiada narzędzia, które docenią nawet najbardziej doświadczeni projektanci ruchu. Jest to narzędzie premium, ale możesz je wypróbować za darmo.

 

Modern Fluid Typography Editor

Modern Fluid Typography Editor eliminuje konieczność zgadywania rozmiaru i skali czcionki na różnych ekranach. Ustaw kilka preferencji i zobacz zakresy, w których powinny mieścić się Twoje style pisma. Ten kalkulator typografii jest wizualny i łatwy w użyciu.

 

Emoji do skalowania

Emoji to Scale to zabawne spojrzenie na emoji w realnym świecie w stosunku do siebie. Koniecznie zwróć też uwagę na projekt Pokemon to Scale, który jest równie zabawny.

 

Efekt tekstowy Page Flip

Efekt tekstowy Page Flip jest zabawnym i prostym zasobem PSD, który dodaje miły element do projektów graficznych. Każdemu przyda się jakaś zabawna, kolorowa animacja, prawda?

 

Nanonets

Nanonets to praktyczne narzędzie do automatycznego wyodrębniania tabel. Możesz wyłuskiwać tabele z plików PDF, plików zeskanowanych i obrazów. Następnie przechwycić istotne dane przechowywane w strukturach tabelarycznych na dowolnym dokumencie i przekonwertować do JSON Excel, lub CSV i pobrać.

 

Przeglądarki.strona

Browsers.page pokazuje nazwę i wersję przeglądarki, wraz z listą przeglądarek, które obsługujesz jako firma lub projekt. Jest to wizualne przypomnienie, aby zaktualizować, jeśli pracujesz z lagiem przeglądarki. Jest to darmowe narzędzie i zawiera frontend API.

 

UKO UI

UKO UI jest pakietem pulpitu nawigacyjnego Figma i systemu projektowania, zawierającym komponenty i strony, z których można budować. Jest darmowy do użytku osobistego.

 

Pływający UI

Floating UI jest niskopoziomową biblioteką do pozycjonowania "pływających" elementów, takich jak tooltipy, popovers, dropdowns, menu i inne. Ponieważ tego typu elementy unoszą się na wierzchu UI nie zakłócając przepływu treści, pojawiają się wyzwania podczas ich pozycjonowania. Element ten eksponuje prymitywy, które umożliwiają pozycjonowanie pływającego elementu obok danego elementu referencyjnego, jednocześnie pojawiając się na widoku dla użytkownika.

 

Style-Dictionary-Play

Style-Dictionary-Play pozwala na eksperymentowanie ze słownikiem stylów w przeglądarce z podglądem na żywo oraz widokami mobilnymi i desktopowymi. Jest to narzędzie open-source i pozwala na współdzielenie projektu URL. Można z niego korzystać bez konieczności logowania lub rejestracji.

 

Airplane Runbooks

Airplane Runbooks ułatwia przekształcanie małych ilości kodu w złożone wewnętrzne przepływy pracy. Modeluj przepływy onboardingowe, operacje administracyjne, harmonogramy typu cron i inne, a następnie udostępniaj je swojemu zespołowi. To jak Zapier, ale dla operacji pierwszej strony, które dotykają danych prod.

 

Shoelace

Shoelace to przyszłościowa biblioteka komponentów webowych, która działa z dowolnymi frameworkami. Jest w pełni konfigurowalna - i posiada tryb ciemny. Zbudowany jest z myślą o dostępności, a narzędzie open-source jest pełne komponentów.

 

Tutorial: Kolorowanie kodu

Coloring with Code to znakomity tutorial autorstwa zespołu Codrops, który pomoże Ci stworzyć piękne, inspirujące i unikalne palety/kombinacje kolorów, a wszystko to w zaciszu Twojego ulubionego edytora tekstu. Jest praktyczny i łatwy do naśladowania podczas samodzielnej pracy nad poszczególnymi krokami.

 

Stytch

Stytch to platforma do uwierzytelniania i autoryzacji, której API ułatwiają płynne włączanie, uwierzytelnianie i angażowanie użytkowników. Dzięki temu narzędziu premium poprawisz bezpieczeństwo i doświadczenia użytkowników, rezygnując z haseł.

 

Highlight

Highlight utrzymuje stabilność aplikacji internetowych. Dzięki doskonałemu pod względem pikseli odtwarzaniu sesji, uzyskasz pełny wgląd w problemy i interakcje, które spowalniają użytkowników. Możesz zacząć używać tego narzędzia premium w ciągu kilku minut i działa ono na każdym frameworku.