Sobota, 28 stycznia 2023

Powerbank 20000mah - jaki wybrać?

16 grudnia 2022

Dla każdego, kto chce móc korzystać ze swojego smartfona lub tabletu bez obaw o rozładowanie jego baterii, niezbędny jest powerbank o pojemności 20000mAh. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci zdecydować, na jakie parametry zwrócić uwagę i jaki powerbank 20000mAh sprawdzi się najlepiej.

Czym jest powerbank 20000mAh?

Powerbank o pojemności 20000 mAh  to niewielkie, przenośne urządzenie, które pełni funkcję banku energii dla telefonu lub tabletu, czytnika ebooków, laptopa lub innych urządzeń. Bateria jest zazwyczaj litowo-jonowa, a znajdujące się wewnątrz oprogramowanie chroni urządzenie przed przeładowaniem lub całkowitym rozładowaniem.

Powerbank o pojemności 20000mAh realnie naładuje baterię telefonu o pojemności 2500mAh około 6 razy. Wynika to ze strat energii, które mogą wystąpić nawet w najmocniejszych powerbankach. Mogą one sięgać nawet 80% w przypadku najsłabszych urządzeń.

Jaki powerbank 20000mAh wybrać?

Najlepszy powerbank 20000mAh nie musi być drogi i można go łatwo kupić. Jak wybrać odpowiednie urządzenie? To proste, wystarczy zwrócić uwagę na:

 • Porty
 • Obudowę
 • Diody/wyświetlacz
 • Funkcja szybkiego ładowania
 • Dożywotni
 • Dodatkowe funkcje

Powerbank o pojemności 20000mAh może pomieścić twoje porty

Dobry powerbank o pojemności 20000mAh musi posiadać co najmniej dwa porty USB oraz jeden port micro USB. Dzięki temu będziemy mogli ładować do dwóch urządzeń jednocześnie. Najlepsze powerbanki o pojemności 20000mAh mogą posiadać 4 porty USB, micro USB oraz USB-C. Dzięki temu będzie to urządzenie uniwersalne i funkcjonalne.

Obudowa do powerbanku o pojemności 20000mAh

W standardowych powerbankach o pojemności 20000mAh możemy zastosować obudowę z tworzywa sztucznego lub ze stali nierdzewnej. Zbadajmy, czy obudowa ma tendencję do pękania lub zarysowań. Zaletą będą również zaślepki portów, gdyż brud nie będzie dostawał się do środka.

Przykładowo, najlepsze powerbanki 20000mAh to modele turystyczne. Mają one obudowę wzmocnioną gumowymi elementami, które amortyzują upadek i zapobiegają uszkodzeniom. Takie konstrukcje mogą być pancerne.

Wyświetlacze i diody w powerbanku 20000mAh

Wyświetlacze lub diody informują nas o stanie baterii w powerbanku 20000mAh. Jaka jest różnica?

Powerbank 20000mAh z diodami dostarcza jedynie orientacyjnych informacji o stanie naładowania. Im więcej diod, tym dokładniej możemy określić ile zostało nam energii.

Mały wyświetlacz w banku baterii 20000mAh daje nam dużo bardziej precyzyjne informacje. Wyświetlacz ten pokazuje nam ile pozostało nam baterii. Ma on pewną wadę: zużywa nieco więcej prądu, co w dłuższej perspektywie powoduje straty.

Powerbank

Funkcja szybkiego ładowania

Możemy szybko naładować nasze telefony dzięki funkcji szybkiego ładowania w powerbankach, które są dobre na 20000mAh. Dzięki temu możemy naładować nasz telefon od 0 do 80 procent w zaledwie pół godziny. Jest to możliwe dzięki technologii Quick Charge oraz odpowiedniej intensywności.

Jeśli jesteś niecierpliwy i nie chcesz czekać godzinami na naładowanie telefonu, zwróć uwagę na oznaczenia przy portach USB. Najlepsze powerbanki o pojemności 20000mAh mają natężenie 2A, dzięki czemu szybko naładują telefon.

Funkcja szybkiego ładowania dostępna jest tylko dla osób posiadających kabel, a telefon musi być w nią wyposażony.

Żywotność powerbanka 20000mAh

Powerbanki 20000mAh mało znanych firm często nie wytrzymują zbyt długo, ponieważ używają ogniw słabej jakości. Nie możemy nic z tym zrobić, ale możemy odpowiednio zadbać o nasze powerbanki, aby przedłużyć jego żywotność. Co możemy zrobić, aby zapewnić mu trwałość?

 • Po zakupie należy w pełni naładować urządzenie.
 • Gdy poziom baterii spadnie poniżej 10%, naładuj powerbank 20000 mAh.
 • Jeśli powerbank 20000 mAh jest pozostawiony bez nadzoru, ładuj go co najmniej raz w miesiącu.
 • Powerbank powinien być przechowywany z dala od bezpośredniego światła słonecznego, mrozu i wilgoci.

Dodatkowe funkcje w powerbankach o pojemności 20000mAh

Najlepsze powerbanki o pojemności 20000mAh mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak:

 • Latarka
 • Aby zapobiec zgubieniu, brelok lub pasek do kluczy
 • Użyj funkcji Power Delivery do ładowania laptopów i innych podobnych urządzeń
 • Panel słoneczny częściowo ładuje powerbank 20000 mAh promieniami słońca
 • Wbudowany kabel USB, abyś go nie zapomniał