Sobota, 28 stycznia 2023

3 Najlepsze narzędzia do monitorowania czasu sprawności strony internetowej

9 sierpnia 2022

Niesolidna, częściowo zepsuta i nieresponsywna strona internetowa to doskonały sposób na utratę leadów i odwiedzających - niezależnie od tego, jak estetyczne lub dobrze zaprojektowane są elementy wizualne.

W ciągu ostatniej dekady widzieliśmy więcej inicjatyw mających na celu dostarczenie szybszego Internetu do regionów świata, które wcześniej były go pozbawione. Wraz z rozwojem społeczności internetowych i coraz większą liczbą osób otwartych na zakupy online, zapewnienie niezawodności witryny jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek.

Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć jest zastosowanie narzędzi do monitorowania czasu pracy i przestojów. Ten przewodnik zbada najlepsze sposoby, aby uzyskać alerty, gdy coś pójdzie nie tak i Twoja witryna słabnie.

Dlaczego monitorowanie czasu sprawności strony internetowej jest ważne?

Przestój jest zobowiązany do wystąpienia od czasu do czasu. Niemniej jednak, celem jest zminimalizowanie go. Im dłużej trwa przestój, tym więcej ruchu i potencjalnych klientów tracisz. Dysfunkcyjna strona internetowa jest również szkodliwa dla Twojej wiarygodności i reputacji. Ludzie mogą kojarzyć nierzetelność witryny z rzeczywistych produktów lub usług.

Z web developerów ładowania średnio 200 dolarów za godzinę, wysokiej jakości strony internetowe mogą być drogie do budowy i utrzymania. Niemniej jednak, często jest to warte inwestycji. Jednak niewiarygodna strona internetowa może się na ciebie wypalić. Zamiast przyciągać więcej klientów, może ich potencjalnie odstraszyć. Może to spowodować utratę przychodów.

Rozwiązanie monitorowania czasu pracy może pomóc w zapobieganiu lub zmniejszaniu tych strat. To sprawdza, czy Twoja strona jest w górę i funkcjonalne i powiadamia Cię, jeśli nie jest. Pozwala to na rozwiązywanie problemów i przywrócenie witryny do działania, gdy tylko zostaniesz o tym powiadomiony. Do najczęstszych problemów powodujących przestoje w działaniu Twojej witryny należą:

 • Usterki serwera;
 • Awarie sieci;
 • Przerwy w dostawie prądu;
 • Skokowy wzrost ruchu;
 • Cyberataki;
 • Problemy z nazwą domeny;
 • Błędne wdrożenie aplikacji internetowej;
 • Zwiększone obciążenie serwera;
 • Problemy z DNS Resolve;
 • Błąd ludzki.

Tak więc, musisz zatrudnić niezawodne narzędzie, które wykrywa przestoje lub jakiekolwiek przerwy związane z Twoją witryną, jak tylko się pojawią. Są to narzędzia niezbędne dla projektantów stron internetowych, programistów i administratorów sieci. Jednak nie wszystkie z nich są zbudowane tak samo. Więc jak zidentyfikować najlepsze narzędzia do monitorowania czasu pracy?

Podstawowe cechy narzędzi monitorujących czas sprawności

Narzędzia do monitorowania czasu sprawności zazwyczaj wykrywają przerwy w działaniu poprzez wykonywanie testów sieciowych, takich jak pingi i śledzenie tras. Praktycznie mógłbyś monitorować czas działania swojej strony internetowej poprzez ciągłe wykonywanie tych testów samodzielnie.

Jednak nie jest to skuteczny sposób na monitorowanie czasu działania Twojej witryny. Kompleksowe narzędzie do monitorowania uptime będzie automatycznie monitorować uptime witryny w tle. Następnie zaalarmuje Cię za pomocą różnych kanałów, gdy tylko wyczuje, że Twoja strona może być w dół.

Ponadto, wysokiej jakości rozwiązania monitorujące uptime mają tendencję do oferowania dodatkowych informacji dotyczących uptime/downtime Twojej witryny i jej wydajności. Narzędzia te powszechnie wyposażone są w pulpity, strony statusu, odznaki, eksportowane rekordy, itp., aby pomóc Ci śledzić ogólny stan zdrowia Twojej witryny.

9 Najlepsze cechy rozwiązania do monitorowania czasu sprawności

Idealne narzędzie lub usługa monitorowania czasu sprawności powinna zawierać:

 1. Funkcje bezpieczeństwa strony internetowej, które powiadamiają o potencjalnych cyberatakach i odpierają je;
 2. 24/7 nieprzerwane monitorowanie witryny w tle;
 3. Alerty wielokanałowe (e-mail, SMS, powiadomienia push, wiadomości błyskawiczne, media społecznościowe itp;)
 4. Generowanie raportów;
 5. 24/7 wsparcie klienta dostępne za pośrednictwem różnych kanałów (e-mail, telefon, czat itp.);
 6. Bądź zdolny do monitorowania wielu stron internetowych i proxy w tym samym czasie;
 7. Oferuj spostrzeżenia i sugestie, aby poprawić wydajność witryny;
 8. Bądź niedrogi;
 9. Wysoka konfigurowalność powinna pozwolić Ci wybrać, które funkcje włączyć i wyłączyć.

Inną opcjonalną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, są publiczne strony statusu, do których Twoi klienci mogą uzyskać dostęp, aby określić, czy wszystkie Twoje usługi są gotowe i działają. GetWeave jest tego doskonałym przykładem. Witryna posiada dobrze zorganizowaną stronę statusu systemów, gdzie klienci mogą sprawdzić, czy wszystkie usługi Weave są funkcjonalne.

Niemniej jednak, możesz użyć powyższych informacji jako przewodnika zakupu podczas oceny potencjalnych narzędzi do monitorowania czasu pracy. Reszta tego przewodnika dostarczy kilka sugestii, które narzędzia powinieneś użyć dla swojej witryny.

3 Najlepsze narzędzia do monitorowania czasu sprawności witryny

Niektóre z najlepszych narzędzi do monitorowania uptime dla alertów o przestojach w witrynie obejmują:

1. Uptrends

Uptrends to nie tylko narzędzie do wykrywania przestojów; to kompletne rozwiązanie do monitorowania wydajności stron internetowych. Powiadomi Cię, gdy tylko wykryje jakiekolwiek zakłócenia w wydajności witryny. Posiada wysoce konfigurowalne kontrole. Na przykład, można ustawić limity kontroli wydajności dla czasów ładowania. Uptrends powiadomi Cię natychmiast, jeśli Twoja strona będzie się zbyt długo ładować.

Możesz również skonfigurować, z których lokalizacji chcesz, aby monitorował swoją witrynę. Uptrends wskaże Ci wtedy, gdzie Twoja witryna zwykle cierpi na spadki wydajności w świecie rzeczywistym.

Usługa wykorzystuje wiele kanałów komunikacji do wysyłania użytkownikom powiadomień: e-mail, rozmowy telefoniczne i SMS. Alternatywnie, możesz pobrać jedną z aplikacji mobilnych Uptrend i otrzymywać powiadomienia push. Dodatkowo możesz zintegrować Uptrends z aplikacjami do przesyłania wiadomości i komunikacji, takimi jak PagerDuty, Slack i Microsoft Teams.

Inną imponującą cechą Uptrend jest jego zdolność do emulacji wydajności Twojej strony internetowej na różnych przeglądarkach. Na swoich serwerach uruchamia Google Chrome, Mozilla Firefox i Microsoft Edge. W ten sposób możesz porównać, jak Twoja strona działa na tych przeglądarkach bez instalowania ich na swoich serwerach lub komputerze.

Uptrends dostarcza użytkownikom różnych wykresów, raportów i wykresów, aby pomóc w identyfikacji nagłych skoków lub spadków. Raporty wodospadowe wyświetlają pełne obciążenie strony od początkowego żądania do ostatniego pobrania. Pozwala to na porównanie historii wydajności witryny element po elemencie. Pochodzi z trzech planów cenowych, których koszty zależą od liczby monitorów, które chcesz. Począwszy od 16,21 USD (w momencie pisania) plan Starter jest najbardziej przystępny.

2. Oh Dear

Oh Dear jest nieco tańszą opcją niż Uptrends, z najbardziej przystępnym planem zaczynającym się od 12 dolarów za miesiąc (w momencie pisania). Jednak, podczas gdy Uptrends oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny, Oh Dear zapewnia tylko 12-dniowy okres próbny. Niemniej jednak, interfejs Oh Dear jest o wiele czystszy i bardziej minimalny.

Ponieważ Oh Dear posiada serwery w różnych lokalizacjach na całym świecie, może śledzić, jak Twoja strona działa w różnych regionach. Oh Dear przeskanuje Twoją stronę i zaindeksuje wszystkie strony. Jeśli wykryje jakiekolwiek problemy, natychmiast Cię o tym powiadomi.

Oh Dear posiada również funkcję ciągłego monitorowania certyfikatów. Właściciele stron, którzy martwią się o bezpieczeństwo swojej witryny mogą uznać tę funkcję za szczególnie przydatną. Sprawdzi ona daty wygaśnięcia certyfikatu SSL i powiadomi Cię o wszelkich zmianach.

Publiczna strona statusu Oh Dear umożliwia Twoim klientom śledzenie dostępności Twojej witryny.

Oh Dear używa wiadomości e-mail i SMS do ostrzegania właścicieli stron o wszelkich problemach. Posiada również integracje z aplikacjami komunikacyjnymi i społecznościowymi, takimi jak Telegram, Discord, Slack, Microsoft Teams itp. Oh Dear dba o to, aby wiadomości były jak najbardziej szczegółowe i przyjazne dla użytkownika. Dzięki temu łatwiej jest rozwiązywać problemy i znaleźć źródło problemu. Oh Dear jest więcej niż godną alternatywą dla Uptrends.

3. WP Umbrella

WP Umbrella jest nieco inna niż poprzednie wpisy. Ma na celu pomóc użytkownikom w zarządzaniu i monitorowaniu wielu witryn WordPress. W związku z tym jest znacznie bardziej sprecyzowany w swoim podejściu do monitorowania uptime'u strony. Ponownie, jak to jest podstawową funkcją narzędzia do monitorowania uptime, oferuje system alertów w czasie rzeczywistym, który skontaktuje się z Tobą poprzez e-mail, SMS, Slack itp.

WP Umbrella zatrudnia prosty, minimalny UI. Jego główny ekran składa się z pulpitu nawigacyjnego, który umożliwia przeglądanie wszystkich twoich witryn WordPress. Domyślnie ten pulpit nawigacyjny zawiera cztery kolumny: Witryna, Uptime, Prędkość i Problemy.

WP Umbrella powiadomi Cię o wszelkich nieaktualnych lub błędnych wtyczkach lub motywach. Chociaż nie oferuje dedykowanych publicznych stron statusu, ma funkcję generowania raportów dla klientów. Możesz automatycznie wysyłać te raporty do swoich różnych subskrybentów lub klientów, gdy Twoja witryna jest w dół.

WP Umbrella to najbardziej przystępna opcja na tej liście. Użytkownicy są obciążani opłatą w wysokości 1,99 USD miesięcznie (w momencie pisania) za każdą monitorowaną witrynę. Ponadto WP Umbrella oferuje 14-dniowy okres próbny i nie wymaga podania danych karty kredytowej. Jest to doskonała opcja dla każdego, kto prowadzi witrynę WordPress lub dwie.

Wniosek

Ten przewodnik zbadał tylko trzy możliwe rozwiązania monitorowania uptime. Nie tylko pomogą Ci w wykrywaniu przestojów, ale także pomogą Ci znaleźć powód, dla którego Twoja strona może być powolna.

Te rozwiązania są doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Ale jest wiele innych opcji przychodzących na rynek cały czas. Może się okazać, że jest to pierwszy krok do konwersji więcej przewodów i zmniejszenie współczynnika odbicia.