Sobota, 18 maja 2024

Definitywny przewodnik Typewolfa po darmowych czcionkach

14 lutego 2022

Wybór kroju pisma jest jednym z najbardziej krytycznych czynników w każdym projekcie; nadaje on tekstowi jego głos. Znalezienie odpowiedniego kroju dla swojego projektu może być rozpaczliwie frustrujące, tylko po to, aby odkryć, że jest on poza budżetem klienta.

Kto nie kocha darmowych czcionek? Nie ma wątpliwości, że coś za darmo jest atrakcyjną propozycją. Jeśli chodzi o czcionki, problem polega na tym, że wysokiej jakości czcionki wymagają miesięcy, a czasami lat pracy; wysokiej jakości czcionki są drogie w produkcji; w rezultacie wiele darmowych czcionek musi iść na skróty.

Jednak malejące koszty oprogramowania do projektowania czcionek i kultura open-source sprawiają, że przemysł jest bardziej dostępny, co prowadzi do setek darmowych czcionek tak dobrych, jeśli nie lepszych, niż ich rywale z wyższej półki.

Wyzwaniem dla projektantów jest to, gdzie szukać. Rozwiązaniem jest Typewolf's Definitive Guide to Free Fonts. Ten olbrzymi, 107 stronicowy PDF obejmuje wszystko co musisz wiedzieć aby znaleźć najlepsze, wysokiej jakości darmowe czcionki w sieci.

Typewolf jest jednym z najbardziej zaufanych nazwisk w cyfrowej typografii, z doskonałym rekordem toru przewodników edukacyjnych; możesz być pewny, że sugestie w tym przewodniku nie mają sobie równych.

Przewodnik podzielony jest na cztery części:

  • Sekcja pierwsza obejmuje najbliższą darmową alternatywę dla każdej czcionki na Typewolf. Lista darmowych alternatyw skupia się na popularnych, i w wielu przypadkach, najdroższych czcionkach używanych przez profesjonalnych projektantów. To oznacza, że będziesz miał dostęp do ponad 1000 rekomendacji, wszystkie wymienione alfabetycznie dla łatwego wyszukiwania. Po prostu znajdź czcionkę premium, którą chcesz, a znajdziesz najbliższą wolną czcionkę dostępną obok niej. W wielu przypadkach jest wiele propozycji, aby dać ci trochę agencji.
  • Google Fonts jest doskonałym źródłem darmowych czcionek, ale jego własne rekomendacje są słabe. Tak więc druga część przewodnika jest poświęcona dziesięciu najlepszym kombinacjom szeryfowym i bezszeryfowym w Google Fonts. Najlepsze kombinacje szeryfowe i bezszeryfowe zawierają wizualne przykłady i wyjaśnienia, dlaczego te kroje pisma uzupełniają się wzajemnie, więc nie musisz projektować po omacku. Ta sekcja jest doskonała dla każdego, kto nie jest pewien od czego zacząć z darmowymi czcionkami i potrzebuje szybko zidentyfikować efektywną parę.
  • Jak dobre jest Google Fonts, nie jest to jedyne źródło darmowych czcionek, i jeśli tylko tam zajrzysz, przegapisz kilka prawdziwych klejnotów. Dlatego sekcja trzecia tego przewodnika przedstawia 40 najlepszych darmowych czcionek, których nie ma w Google Fonts. Każda wymieniona czcionka jest starannie przedstawiona do podglądu w rozmiarach wyświetlacza i ciała.
  • Wreszcie, aby zakończyć ten doskonały ebook są dziesięć najlepszych darmowych czcionek "hipster". Znasz te: są one idealne dla kawiarni, małych browarów, salonów tatuażu i wszędzie tam, gdzie Rockabilly jest nadal w stylu.

W sumie, w tym przewodniku jest wystarczająco dużo rekomendacji, aby starczyło Ci na całą karierę. Więc bez względu na to, czego szukasz, czy jest to wolna wersja konkretnego głosu typograficznego lub trochę świeżej inspiracji, znajdziesz to w tym niezbędnym ebooku.

Co więcej, będziesz otrzymywać dożywotnie aktualizacje za darmo. Z nowych treści dodawanych co tydzień, ten ebook będzie źródłem wiedzy i inspiracji można wrócić do ponownie i ponownie. Dożywotni dostęp oznacza, że możesz ponownie pobrać przewodnik za każdym razem, gdy masz projekt, który potrzebuje wolnych czcionek. Dostaniesz również dostęp do ekskluzywnej sekcji Typewolf, która pokazuje tylko darmowe czcionki, więc możesz zobaczyć jak darmowe czcionki mogą być dobrze wykorzystane.

Każdy dobry projektant rozumie wartość wysokiej jakości typografii, ale nie każdy projekt ma budżet, który pozwoli Ci używać czcionek premium z najlepszych odlewni czcionek. Ten przewodnik pomoże Ci przeskoczyć tę przeszkodę, oferując starannie wybrane, darmowe alternatywy. Jeśli jesteś nowy w świecie typografii, ten pomocny przewodnik da ci kilka praktycznych wskazówek, jak znaleźć darmowe czcionki do wykorzystania w swojej pracy projektowej.

Ten przewodnik pozwoli Ci zaoszczędzić godziny próbując znaleźć odpowiedni krój pisma dla Twojego projektu, jak również zapozna Cię z kilkoma wspaniałymi projektami, których być może nie brałeś pod uwagę.

Możesz pobrać Typewolf's Definitive Guide to Free Fonts dzisiaj za okazyjną cenę 39$. Możesz nawet podarować go typofilowi w swoim życiu.