Poniedziałek, 26 lutego 2024

10 Najlepszych miejsc do znalezienia motywów stron internetowych w 2022 r.

18 grudnia 2022

Niezależnie od tego, czy jesteś projektantem szukającym najlepszych motywów dla swoich klientów, czy nowym właścicielem strony internetowej/bloga, istnieje wiele rynków motywów, które zaspokoją Twoje potrzeby.

CMS (systemy zarządzania treścią) takie jak WordPress, Shopify i Wix oferują wbudowane kolekcje motywów. Ale istnieją również zaufane rynki motywów stron trzecich.

Większość początkujących jest dość przytłoczona, jeśli chodzi o wybór motywu strony. Z tysiącami motywów do wyboru, jest to bardziej niż zrozumiałe. W tym artykule, najpierw podkreślimy wszystko, co musisz wziąć pod uwagę przed wyborem szablonu / motywu dla swojej strony internetowej.

Pod koniec tego 5-minutowego czytania, będziesz również wiedział, które są najlepsze rynki oparte na CMS i innych firmach, zarówno dla darmowych jak i premium motywów.

Jak wybrać najlepszy motyw dla swojej strony internetowej

Możesz rozważyć wiele parametrów przy wyborze motywu dla bloga lub strony internetowej. Aby zawęzić opcje i znaleźć motyw, który odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom, możesz:

  1. Zrobić listę funkcji, których potrzebujesz (zintegrowany page builder, optymalizacja SEO, kompatybilność z przeglądarkami, możliwość tłumaczenia, liczba kolumn itp.)
  2. Zwrócić uwagę na responsywność - w dzisiejszych czasach należy wybierać wyłącznie motywy przyjazne dla urządzeń mobilnych.
  3. Wybieraj lekkie, proste motywy - takie szablony są zazwyczaj bardziej wydajne, ponieważ nie wpływają na szybkość działania Twojej strony.
  4. Upewnij się, że motyw ma pożądany przez Ciebie wygląd wizualny - znajdź motywy, które pasują do Twoich elementów brandingowych (kolory, logo, branża itp.).
  5. Miej na uwadze czytelność - czcionka, która jest trudna do odczytania, wpłynie na czytelność (zwłaszcza na urządzeniach mobilnych) i ostatecznie zaszkodzi ruchowi na Twojej stronie.
  6. Przetestuj motywy , zanim zaczniesz je dostosowywać - nawet (większość)motywów premium oferuje okres próbny, z którego powinieneś skorzystać; pozwoli Ci to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Podążanie za tymi prostymi krokami zapewni, że motyw, który wybierzesz, przyniesie korzyści Twojej stronie w dłuższej perspektywie. Teraz, gdy przeanalizowaliśmy to spójrzmy na najlepsze miejsca do znalezienia motywów w 2022 roku.

5 najlepszych rynków motywów stron trzecich

1. ThemeForest

Jeśli szukasz kompleksowej listy motywów premium, ThemeForest z Envato jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Rynek oferuje tysiące gotowych szablonów i motywów dla prawie wszystkiego: od responsywnych motywów WordPress do najlepiej sprzedających się szablonów dla stron eCommerce na platformach takich jak Shopify.

2. Creative Market

Chociaż ThemeForest oferuje ogromny wybór motywów, Creative Market jest po prostu najlepszym wyborem dla motywów innych niż WordPress. Platforma zawiera sekcję filtrów analitycznych, aby wybrać używany CMS, typ pliku, zakres cenowy i wiele więcej.

Tumblr, Drupal, Bootstrap i Joomla to tylko kilka przykładów określonych dostępnych szablonów.

3. Template Monster

To samo dotyczy naszej kolejnej sugestii - strony Template Monster. Ten rynek stron trzecich oferuje jedne z najlepszych motywów, wtyczek i grafik, które możesz wykorzystać do poprawy wyglądu i wydajności swojej witryny. Od szablonów WordPress i WooCommerce do motywów stworzonych dla platformy Shopify, nic nie jest pominięte.

4. StudioPress

Rynek StudioPress umożliwia znalezienie najlepszego motywu dla Twojej strony internetowej dzięki kompleksowej funkcji sortowania. Możesz posortować swoje poszukiwania według swojej niszy, funkcji, których potrzebujesz, układu (kolumn) i dewelopera szablonu. Chociaż StudioPress oferuje swój własny motyw (Genesis Pro), rynek zawiera również liczne motywy stron trzecich.

5. CSSIgniter

Nasz ostatni dostawca zewnętrzny to CSSIgniter, jeden z najbardziej znanych rynków dla właścicieli i deweloperów stron WordPress. Ta strona oferuje dema dla wielu motywów, od minimalistycznych, bardzo popularnych szablonów (zwłaszcza dla blogów), takich jak Olsen, do kompleksowych motywów WooCommerce, takich jak Amaryllis.

W ten sposób możesz wypróbować motywy premium przed wybraniem tego, który odpowiada Twoim potrzebom. Zauważ, że CSSIgniter oferuje tylko motywy dla CMS WordPress.

5 najlepszych rynków motywów opartych na CMS

1. Motywy WordPress

Chociaż wszystkie wymienione powyżej rynki stron trzecich oferują szeroki wybór motywów premium, może być wyzwaniem znalezienie darmowych motywów dla twojej strony. Jeśli tego właśnie szukasz, nie ma po prostu nic lepszego niż wbudowany w WordPress rynek motywów.

Rynek WordPress zawiera ponad 4000 darmowych i premium motywów, z których możesz wybierać.

2. Motywy Shopify

Według statystyk, Shopify jest drugim najbardziej popularnym CMS-em, po WordPressie. Nie powinno więc dziwić, że platforma eCommerce posiada zintegrowany rynek, na którym możesz znaleźć liczne darmowe i premium motywy.

Jeśli więc szukasz pięknego szablonu dla swojego sklepu opartego na Shopify, powinieneś najpierw sprawdzić platformę Shopify.

3. Szablony Stron Wix

Podobnie jak WordPress i Shopify, Wix posiada rynek motywów od pierwszego dnia. Pamiętaj, że kiedy budujesz swoją witrynę poprzez Wix, nie masz tak wielu opcji znalezienia motywów stron trzecich, jak w przypadku WordPressa. Mimo to, możesz znaleźć wiele premium i darmowych motywów na stronie Wix, aby rozwiązać ten problem.

4. Motywy i szablony BigCommerce

BigCommerce jest jednym z najpopularniejszych CMS-ów na rynku, dostosowanym dla profesjonalistów. Na stronie znajdziesz wiele darmowych i premium motywów, a najlepszy z nich możesz znaleźć na podstawie swojej branży.

5. Squarespace Themes

Na koniec mamy oficjalny rynek motywów Squarespace. Dzięki kompleksowej sekcji filtrów, znalezienie świetnego motywu na Squarespace jest proste. Jeśli Twoja strona lub blog jest zbudowany z CMS Squarespace, nie ma nic lepszego niż to.

Wrap Up

Oczywiście, lista miejsc, w których można znaleźć motywy dla swojej strony w 2022 roku mogłaby trwać wiecznie. Ale jeśli wiesz, czego szukasz pod względem układu i funkcji, wybór najlepszego motywu natychmiast stanie się łatwiejszy.

Poza tym, dostawcy wymienieni powyżej okazują się najbardziej godni zaufania i oferują różnorodność, której potrzebujesz do ostatecznego wyboru.

Prawdopodobnie powinieneś spojrzeć na rynki stron trzecich, takie jak ThemeForest i Creative Market, jeśli potrzebujesz motywu premium. Z drugiej strony, rynki motywów oparte na CMS są najlepszą opcją dla tych, którzy szukają najlepszych darmowych motywów.