Sobota, 18 maja 2024

Nowe, ekscytujące narzędzia dla projektantów stron internetowych

7 stycznia 2022

Już prawie nadszedł czas na kolejny sezon zmian. Chociaż temperatury mogą tego nie odzwierciedlać, jest to pora roku, w której większość z nas zaczyna myśleć o tym, co będzie dalej.

Ta kolekcja narzędzi i zasobów dla projektantów jest właśnie taką iskrą, która pozwoli Ci pracować dalej, myśląc o przyszłości. Oto co nowego dla projektantów w tym miesiącu.

Gradient.Art

Gradient.Art jest opartym na CSS generatorem gradientów, który jest pełen funkcjonalności i opcji dostosowywania. To coś więcej niż tylko selektor kolorów, to prawdziwy edytor gradientów, który pozwala na pracę z różnymi kontrolkami, aby uzyskać takie wariacje kolorystyczne, jakie chcesz uzyskać w swoich projektach. Twórz ilustracje, wzory, ikony i wiele więcej za pomocą tego narzędzia opartego na warstwach, które wciąż jest w fazie beta.

Wicked Backgrounds 

Wicked Backgrounds pozwala na stworzenie odpowiedniego tła dla projektów stron internetowych. Jest to kolejny łatwy i konfigurowalny generator zaprojektowany, aby pomóc w tworzeniu tła z wielkim kolorem, głębią i równowagą dla różnych typów projektów. Twórcy obiecują więcej funkcji w przyszłości, jak również.

Typedream

Typedream nie jest tym, czego można się spodziewać po nazwie; to właściwie narzędzie do budowania stron internetowych. Zostało zaprojektowane, aby pomóc skupić się na słowach projektu z prostym interfejsem, który większość ludzi może rozgryźć. Możesz podłączyć własną domenę, a następnie zoptymalizować pod kątem wyszukiwania za pomocą wbudowanych znaczników SEO. Jest to szybkie narzędzie dla prostych stron.

Orbital

Orbital to beztarciowe, super-interaktywne, konfigurowalne miejsce do spotkań online. Wskakuj na spotkania, szybkie pogawędki, otwarte godziny pracy, lub pracuj razem przez cały dzień - wszystko za pomocą tego samego łącza. To narzędzie premium ma super zabawne tła i miejsca spotkań.

Access Guide

Access Guide to Twój kompleksowy przewodnik po informacjach dotyczących dostępności w sieci. Zawiera on wiele artykułów i informacji, które pomogą Ci zrozumieć część i całość wytycznych WCAG 2.1, oficjalnego standardu dostępności w sieci. (Dodatkowo, zawartość jest posortowana w schludne karty, które ułatwiają wyszukiwanie i znajdowanie).

InLine

InLine to darmowa biblioteka JavaScript stworzona do tworzenia prostego edytora tekstu dla aplikacji internetowych i mobilnych. Narzędzie twierdzi, że jest najmniejszym edytorem WYSIWYG zaprojektowanym tak, aby pasował do każdego układu. Plugin pozwala na edycję i dostosowanie elementów tekstowych praktycznie w każdym miejscu.

3D Bay

3D Bay to kolekcja darmowych trójwymiarowych zdjęć stockowych, które możesz wykorzystać do różnych projektów. Kolekcje można przeszukiwać. Większość z nich to ilustracje scen 3D, popularny element wielu projektów stron SaaS.

MeisterNote

MeisterNote jest narzędziem do pisania dla zespołów. (Jest idealny dla nowego świata pracy zdalnej.) Interfejs jest elegancki i intuicyjny, a Ty możesz tworzyć przestrzenie robocze klientów dla notatek i zespołów do współpracy. Jedną z najlepszych funkcji może być funkcja wyszukiwania, która pozwala łatwo znaleźć informacje w notatkach.

Shapecatcher

Shapecatcher rozwiązuje ciekawy problem. Czy kiedykolwiek wizualizowałeś jakiś element, ale nie wiesz jak się nazywa lub jak go znaleźć? To narzędzie ma "pole rysunkowe", w którym można naszkicować element, a następnie przeszukuje wizualnie bazę danych ponad 11 000 znaków Unicode w wielu językach, aby znaleźć bliski odpowiednik, którego można użyć online.

Wsadowe przetwarzanie obrazu

Przetwarzanie wsadowe obrazów pozwala edytować, przycinać i stylizować lub dodawać znaki wodne grupom obrazów jednocześnie. Jest to narzędzie internetowe, które robi wszystko w mgnieniu oka i pozwala na ponowne załadowanie przetworzonych obrazów do szybkiego użycia. (To świetne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz wielu zdjęć z tym samym kadrem lub rozmiarem)!

Integrately

Integrately to narzędzie do automatyzacji integracji, które pomaga aplikacjom, narzędziom i elementom sieciowym rozmawiać tam i z powrotem. Połącz aplikacje, aby zadania działały samodzielnie w sposób, którego rodzime oprogramowanie nie mogłoby zrobić samodzielnie. (Pro tip: Użyj go do połączenia z pocztą elektroniczną, aby automatycznie wysyłać powiadomienia lub raporty).

Vechai UI

Vechai UI to zestaw wysokiej jakości, dostępnych komponentów React UI z wbudowanym trybem ciemnym wykorzystującym Tailwind CSS. Komponenty zawierają wstępnie zaprojektowane Headless UI i Radix UI.

Styl Darmowy szablon HTML Bootstrap 4

Style Free HTML Bootstrap 4 Template to prosty i minimalnie stylizowany szablon strony internetowej dla różnych typów projektów. Jest to świetny starter strony, jeśli chcesz szybko uruchomić stronę.

Generator CSS Glass UI

Glass UI CSS Generator pomaga tworzyć modne elementy w stylu neumorfizmu/soft UI/glass UI. Narzędzie jest generatorem CSS, który pozwala dodać kilka własnych elementów, a następnie wybrać opcje stylizacji podczas generowania CSS i HTML.

Lineicons

Lineicons to kolekcja ponad 5,000 ikon liniowych, które możesz wykorzystać w różnych projektach. Każda ikona posiada darmowy CDN, regularne i lekkie odmiany, edytor i wiele więcej, aby uczynić je łatwymi do przeglądania i użytkowania. Zestaw charakteryzuje się wysoką czytelnością, a darmowy zestaw ikon zawiera ponad 500 opcji.

Carrd

Carrd to prosty, darmowy i responsywny kreator stron internetowych typu one-page, z którym możesz zrobić dosłownie wszystko. Jest idealny dla profili osobistych, stron docelowych lub stron typu one-page. Wszystko czego potrzeba to odrobina wyobraźni.

AdonisJS

AdonisJS zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć w pełni funkcjonalną aplikację internetową lub serwer API. Więc przestań marnować godziny na pobieranie i łączenie setek pakietów i zrób to wszystko z tym frameworkiem dla Node.js.

Eastman Condensed

Eastman Condensed jest pięknym i funkcjonalnym pismem bezszeryfowym, które jest łatwe do czytania. Wersja demo jest darmowa do użytku osobistego, ale dostępna jest licencja komercyjna na całą rodzinę.

Czcionka Peachy Rose

Czcionka Peachy Rose jest zabawną nowatorską opcją, która jest zabawna i lekka. Plus, jest darmowy do dowolnego użytku, nawet komercyjnego. Zestaw jest dość duży jak na darmową opcję, z 233 znakami.

Selga

Selga jest ekspresyjnym i złożonym fontem o charakterze retro. Swashe i ogony są szczególnie ładne w tym kroju pisma, który jest darmowy do użytku osobistego.