Sobota, 18 maja 2024

11 Blogów o projektowaniu stron internetowych, które trzeba śledzić

1 marca 2022

Potrzebujesz inspiracji do nadchodzącego projektu web designu? Chcesz dowiedzieć się, jak dodać funkcjonalność czatu na żywo do swojej witryny, lub które trendy powinny być świadome, jak realizować nowe projekty? Wiodące blogi web design może być rozwiązaniem Twoich problemów.

Podobnie jak marketerzy śledzić posty na stronach takich jak Search Engine Land i Mashable, i entuzjastów technologii czyta się na Hacker Noon i TechCrunch, projektanci mają mnóstwo blogów warto śledzić zbyt. Najlepsze blogi o projektowaniu stron internetowych są niesamowitym źródłem inspiracji, informacji i wskazówek dla dzisiejszych początkujących profesjonalistów. Można tam znaleźć spostrzeżenia na temat ostatnich nowości w projektowaniu stron internetowych lub dowiedzieć się, jak wykorzystać nowe komponenty w treści swojej strony.

Jako jeden z najlepszych zasobów dla każdego projektanta, dobra publikacja na temat projektowania stron internetowych może poszerzyć Twoją edukację, działać jako natychmiastowa muza lub dać Ci trochę bardzo potrzebnej rozrywki.

Oto nasze najlepsze wybory dla ostatecznego must-follow blogów projektowania stron internetowych.

1. Webdesigner Depot

Jesteś już tutaj, więc oczywiście, że już wiesz, że Webdesigner Depot jest kompleksowym centrum porad technicznych, wiadomości, myśli przewodniej postów i inspiracji. Webdesigner Depot wyróżnia się wśród najpopularniejszych blogów o projektowaniu na świecie. Często aktualizowany przez doświadczonych autorów, Webdesigner Depot jest miejscem dla projektantów. Znajdziesz tu najnowsze wiadomości o projektowaniu, poznasz zalety i wady różnych systemów kodowania i odkryjesz jedne z najlepszych zasobów projektowych.

Mamy wiele kategorii do wyboru, w tym kodowanie, wiadomości, zasoby, SEO, inspiracje, content marketing i user experience. Możesz nawet znaleźć okazjonalny "zabawny" post lub ankietę, w której możesz wziąć udział.

Wiele z artykułów wyprodukowanych przez Webdesigner Depot również wykracza poza konkurencję pod względem szczegółowości i głębokości. Jeśli uczysz się o freelance aplikacji do zarządzania projektami na tej stronie, można oczekiwać pełnego przeglądu każdej z dostępnych aplikacji objętych, wraz z uwagami, jak wybrać i używać tych narzędzi poprawnie.

Webdesigner Depot ma również newsletter, do którego możesz się zapisać, aby być na bieżąco z ostatnimi postami.

2. Smashing Magazine

Kolejna doskonała publikacja popularna wśród profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych, Smashing Magazine, obejmuje wszystkie rodzaje pomocnych treści. Aby ułatwić znalezienie odpowiednich postów, firma organizuje treści według kategorii, obejmujących takie tematy, jak doświadczenie użytkownika, projektowanie stron internetowych, React, JavaScript, CSS i dostępność. Możesz również przeszukiwać artykuły za pomocą paska wyszukiwania na górze strony.

Oprócz standardowych blogów, Smashing Magazine tworzy również eBooki i przewodniki dla tych, którzy potrzebują bardziej obszernych informacji na dany temat. Wszystkie treści udostępniane na tej stronie są zaprojektowane tak, aby były łatwe w czytaniu i zawierały informacje. Znajdziesz tu również wiele szkiców, zrzutów ekranu i obrazów, które pomogą Ci w nauce.

Blog istnieje od 2006 roku, więc choć zawiera wiele materiałów do zbadania, niektóre treści mogą być już nieco przestarzałe. Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi postami Smashing Magazine, możesz również zapisać się do ich biuletynu e-mailowego, aby otrzymywać wiadomości raz w tygodniu.

3. Blog o projektowaniu

Podczas gdy wiele z najlepszych blogów o projektowaniu na rynku skupia się na udostępnianiu kombinacji inspirujących i informacyjnych treści, The Design Blog jest wyraźnie przeznaczony do inspiracji. Strona dzieli się "projektantem tygodnia" w każdy poniedziałek, a zawartość tej osoby jest przedstawiana w sieci i sieciach społecznościowych TDB. Co tydzień pojawia się również cytat tygodnia, wyróżnione wideo i darmowe zasoby.

Większość treści na blogu o projektowaniu jest podzielona na sekcje zgodnie z dniami tygodnia. Web Design Wednesday jest świetną sekcją do sprawdzenia, jeśli szukasz inspiracji. Obejmuje ona szereg dobrze zaprojektowanych stron internetowych z różnych nisz, które pomogą Ci w następnym projekcie.

W czwartki, blog poświęcony projektowaniu, prezentuje projekty UI i UX z całej sieci, a także dobrze zaprojektowane aplikacje od początkujących twórców. W każdy piątek na stronie jest oferowany "gratis" w postaci dostępnego do pobrania lub cyfrowego zasobu.

Blog poświęcony projektowaniu zawiera również polecane książki i strony internetowe, które warto odwiedzić, profile wiodących projektantów Dribble i wiele innych. Największym minusem jest to, że nawigacja po całej dostępnej zawartości może być dość skomplikowanym procesem.

4. Web Design Ledger

Pięknie zorganizowany i wypełniony pomocnymi informacjami, Web Design Ledger jest doskonałą stroną dla projektantów do odwiedzenia. Strona dzieli się na różne segmenty w zależności od rodzaju projektu, którym jesteś zainteresowany. Dla projektantów stron internetowych, istnieją kategorie treści dla portfolio, projektowania mobilnego, rozwoju biznesu, ecommerce, a nawet urządzeń noszonych.

Znajdziesz tu również kilka podkategorii dla działów takich jak projektowanie interfejsów użytkownika, grafika i tworzenie stron internetowych. Dla tych, którzy chcą się uczyć od liderów w branży, Web Design Ledger ma szereg fantastycznych wywiadów do zbadania. Istnieje również sekcja recenzji, gdzie można sprawdzić niektóre z najnowszych narzędzi dostępnych dla profesjonalistów projektowych.

Sekcja "Inspiracja" na stronie zawiera również wiele wspaniałych pomysłów dla ludzi, którzy potrzebują kreatywnego bodźca do następnego projektu. Możesz sprawdzić kilka najwyżej ocenianych motywów WordPress, poznać wskazówki dotyczące brandingu i projektowania dla konkretnych branż, a nawet uzyskać porady na temat tworzenia logo.

5. Blog Mockplus

Mockplus to coś więcej niż tylko producent blogów. Firma oferuje narzędzia, które sprawiają, że zespoły projektowe są szybsze i bardziej produktywne dzięki ujednoliconej współpracy, interaktywnemu prototypowaniu i skalowalnym systemom projektowym. Jeśli używasz technologii chmury Mockplus do swoich projektów projektowych, na stronie znajduje się wiele poradników i artykułów dostosowanych specjalnie dla Ciebie.

Z kolei blog Mockplus dostarcza łatwych w odbiorze treści dla projektantów z różnych środowisk, używających różnego rodzaju narzędzi i oprogramowania. Można tu znaleźć poradniki, jak eksperymentować z nowymi strategiami projektowania stron internetowych i wskazówki, jak opanować takie rzeczy, jak projektowanie menu nawigacyjnych.

Wiele z najbardziej popularnych postów na Mockplus to listy przydatnych zasobów, stron internetowych i plików do pobrania, które można wykorzystać w swoich zadaniach projektowych. Na przykład, możesz użyć tej strony jako inspiracji przy wyszukiwaniu systemów Android UI lub narzędzi do wireframingu. Strona ma formularz subskrypcji dostępny dla osób, które chcą zapisać się na regularne aktualizacje bloga.

6. Design Bombs

Design Bombs to atrakcyjne i wiarygodne źródło treści blogów dla świata designu. Łatwy do odkrycia dla początkujących, Design Bombs ma nawet pomocną sekcję "Zacznij tutaj", gdzie można znaleźć artykuły dla początkujących na temat tego, jak założyć bloga, zrobić stronę internetową lub korzystać z hostingu WordPress. Jeśli już wiesz, o czym chcesz się uczyć, masz do wyboru wiele kategorii.

Treści na Design Bombs sięgają od najlepszych wtyczek i motywów WordPressa na rynku do wiadomości o ostatnich wydarzeniach związanych z projektowaniem i przewodników na temat kodowania lub projektowania. Sekcja "inspiracje" na stronie jest doskonała dla tych, którzy potrzebują kreatywnego odświeżenia przed rozpoczęciem pracy nad kolejną częścią projektu, a Design Bombs oferuje również czytelnikom darmowe promocje i oferty.

Możesz regularnie sprawdzać na stronie, jakiego rodzaju oferty są dostępne dla popularnych programów i narzędzi do projektowania, a także do jakich zasobów możesz uzyskać dostęp za darmo. Dla początkujących, sekcja "glosariusz" obejmująca wspólny język projektowania jest fantastyczna do zakładek.

7. Biblioteka Web Design

Znana również jako Webdesign.org, Web Design Library jest prostym, ale atrakcyjnym blogiem dla profesjonalistów z branży projektowej. Strona zawiera wiele cennych informacji dla początkujących i profesjonalistów chcących doskonalić swoje umiejętności. W górnej części strony znajduje się pasek wyszukiwania, który pomaga szybko sortować zawartość, można też wybrać koncentrację treści poprzez sekcję "kategorie".

Biblioteka Projektowania Stron Internetowych zawiera różne kategorie do wyboru, w tym podstawy projektowania stron internetowych, zasady projektowania, użyteczność stron internetowych, typografia, samouczki Photoshopa, wskazówki dotyczące układu stron internetowych oraz wskazówki dotyczące HTML i CSS. Możesz również znaleźć wiele inspiracji w sekcji "Showcase".

Jak wiele z najlepszych blogów o projektowaniu stron internetowych, Web Design Library oferuje dostęp do obszernych tutoriali i przewodników dla profesjonalistów i początkujących. Możesz nauczyć się wszystkiego, od tworzenia swojej pierwszej strony internetowej do tego, jak ogolić czyjąś głowę w Photoshopie. Sekcja "Freebies" na stronie jest doskonałym miejscem do odwiedzenia dla przyjaznych dla budżetu zasobów zbyt.

8. Hacking UI

Skupiona na społeczności strona zbudowana dla ludzi, którzy chcą opanować interfejs użytkownika, Hacking UI jest genialnym blogiem dla wszystkich rodzajów kreatywnych profesjonalistów. Ta luźna strona zawiera wszelkiego rodzaju różne treści dla projektantów, w tym artykuły o przywództwie myślowym, posty z opiniami, a nawet regularny podcast, w którym David Tintner i Sagi Shrieber omawiają wszystkie rodzaje pytań związanych z projektowaniem.

Hacking UI obejmuje zarówno proste, jak i złożone tematy. Możesz dowiedzieć się, jak przyspieszyć działanie swojego pobocznego projektu webdesignu i jak przejść od freelancera do właściciela firmy. Istnieją również tematy, takie jak jak poprawić swój przepływ pracy. Hacking UI obejmuje wiele treści z ogólnoświatowych wydarzeń, takich jak Global Innovation Forum.

Informacje o nadchodzących wydarzeniach, konferencjach i zajęciach znajdziesz na stronie "Event", idealnej dla programistów i projektantów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności. Istnieje również Hacking UI "Master Class", który stanowi serię rozmów na żywo i wykładów z ekspertami w dziedzinie rozwoju i projektowania.

9. 1stWebDesigner

Jedną z najbardziej atrakcyjnych rzeczy w 1stWebDesigner, jest jego zaangażowanie w dzielenie się pomysłami od wielu różnych projektantów i doświadczonych twórców. Choć wciąż stosunkowo nowy, 1stWebDesigner jest rosnąca platforma do dzielenia się wszelkiego rodzaju spostrzeżeń projektowych, w tym wiadomości, przewodniki do nauki i listy inspiracji projektowych.

Strona 1stWebDesigner jest cudownie łatwa w nawigacji, z paskiem wyszukiwania dla tych, którzy chcą znaleźć zawartość na konkretne tematy i słowa kluczowe oraz szereg kategorii do wyboru. Możesz sprawdzić kolekcje treści na temat takich rzeczy jak projektowanie WordPress, CSS, JavaScript, UX, Mobile UI i typografia. Istnieją również sekcje poświęcone takim rzeczom jak Photoshop i jak odnieść sukces jako niezależny projektant.

1st Web Designer jest cennym źródłem inspiracji dla początkujących i świetnym sposobem na uzupełnianie swojej wiedzy w miarę rozwoju branży projektowej. Sekcja "Ucz się" jest domem dla mnóstwa przewodników i tutoriali idealnych dla entuzjastów projektowania z różnych środowisk. Koniecznie sprawdź też strony YouTube, Twitter i Facebook.

10. Design Shack

Design Shack to prosty blog dla początkujących w dziedzinie projektowania. Znajdziesz tu wiele dogłębnych przewodników i tutoriali, które przeprowadzą Cię przez podstawy projektowania. Istnieją tysiące artykułów do zbadania, wymienione w kilku kategoriach, w tym User Experience, tworzenie aplikacji i Photoshop. Możesz także wyszukać konkretne treści za pomocą paska wyszukiwania.

Design Shack jest szczególnie dobry w tworzeniu długich treści dla projektantów poszukujących inspiracji. Ich listy rzeczy takich jak szablony makiet, kolaże zdjęć i szablony premier pro są doskonałe. Warto również sprawdzić sekcję "Trendy" na stronie internetowej, gdzie można znaleźć treści napisane o niektórych z najbardziej atrakcyjnych trendów dla liderów projektowania.

Design Shack ma dostępną subskrypcję dla tych, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi wpisami na blogu dzięki regularnym e-mailom. Możesz również wchodzić w interakcje ze społecznością na stronach takich jak Pinterest, Facebook i Twitter.

11. Web Design Tuts+

Stworzony przez firmę Envato+, Web Design Tuts+ jest stroną internetową oferującą uczącym się w świecie projektowania wszystkie informacje, których potrzebują, aby doskonalić się w swoich projektach. Strona jest pełna darmowych tutoriali i przewodników do nauki, a także kursów online, które możesz śledzić w swoim czasie, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej o różnych aspektach projektowania stron internetowych. Tutoriale i kursy obejmują wszystko, od strategii projektowania interfejsu do rozwoju front-end, UX (User Experience) i dostępności.

Aby pomóc Ci dowiedzieć się od czego zacząć, Envato sortuje wszystkie dostępne przewodniki i zasoby w sekcje w oparciu o rodzaj informacji o projektowaniu, które obejmują. Możesz również sprawdzić listę najbardziej popularnych i wyróżnionych ebooków, kursów i tutoriali na stronie głównej.

Jedną z rzeczy, którą Web Design Tuts+ robi wyjątkowo dobrze, jest tłumaczenie złożonych pomysłów na proste przewodniki. Nie musisz mieć dużej wiedzy na temat kodowania lub rozumieć języka skupionego na projektowaniu, aby skorzystać z tej strony. Wszystko jest napisane w łatwym do przyswojenia formacie, z dużą ilością zdjęć i przykładów, które Cię poprowadzą.

Wybór najlepszego bloga o projektowaniu stron internetowych

Ponieważ projektowanie stron internetowych i rozwój nadal rozwijają się jako kluczowe umiejętności w cyfrowym świecie, nie brakuje blogów, które pomagają inspirować i edukować profesjonalistów. Czy jesteś początkującym uczącym się o technikach wymaganych do uruchomienia swojej pierwszej strony WordPress, czy też chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnych aspektach kodu CSS, jest wiele treści, które mogą ci pomóc.

Z szeroką gamą fantastycznych stron internetowych do wyboru, nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich, jeśli chodzi o wybranie najlepszego bloga o projektowaniu stron internetowych. Wielu projektantów poświęcić cały folder w swoich zakładkach do stron blogów, witryn informacyjnych i innych zasobów, które mogą odwiedzić, gdy potrzebują informacji lub inspiracji. Możesz znaleźć się przy użyciu różnych blogów w całej swojej karierze.

Nasza rada? Zacznij od strony internetowej zdolnej do pokrycia wielu różnych tematów w świecie projektowania stron internetowych, na początek. Zasoby takie jak Web Designer Depot są pełne treści, w których możesz zatopić swoje zęby. Następnie, jak rozwijać swoją wiedzę w branży, zaczniesz znaleźć inne bardziej skoncentrowane witryny oferujące konkretne wskazówki do wybranej niszy lub specjalności.

Featured image via Unsplash.