Sobota, 18 maja 2024

Nowe, ekscytujące narzędzia dla projektantów w nowym roku 2022

1 lutego 2022

W związku z szybko zbliżającymi się świętami, w tym przeglądzie nowych narzędzi i zasobów dla projektantów stron internetowych znajdziesz mnóstwo fajnych prezentów. Upewnij się, że podzielisz się wszystkim, co uznasz za pomocne z innymi, aby rozprzestrzenić dodatkową świąteczną radość.

Oto co nowego dla projektantów pojawiło się w tym miesiącu...

Volley

Volley, reklamujący się jako Snapchat do pracy, to nowy sposób na współpracę z zespołami zdalnymi. Narzędzie rozwiązuje dwa główne problemy zespołów zdalnych (brak komunikacji i samotność) za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości wideo w trybie asynchronicznym z interaktywnymi transkrypcjami, uporządkowanymi w przestrzenie robocze. Volley kładzie nacisk na rozmowę zamiast pisania (76% wysyłanych rozmów to rozmowy wideo), nie wymaga koordynacji harmonogramów (jest w 100% asynchroniczny) i żyje w wątku rozmowy z kontekstem, który jest uporządkowany. Dodatkowo, narzędzie jest bezpłatne.

Upnext

Upnext to nowy rodzaj listy czytelniczej. Został zaprojektowany, aby pomóc Ci zapisać, zorganizować i skupić się na fantastycznej treści, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę na ulubione tematy. Możesz tworzyć listy odtwarzania z prawie każdym rodzajem treści, do których możesz się później odwoływać i śledzić "myślicieli", których uwielbiasz. Możesz wyszukiwać i filtrować treści, skupiać się na czytaniu, integrować materiały wideo, a nawet zaznaczać i notować określone treści w swojej spersonalizowanej bibliotece. Ta zupełnie nowa aplikacja internetowa ma listę oczekujących, że można dołączyć, aby uzyskać dostęp wkrótce.

Startup 5

Startup 5 to nowa wersja popularnego kreatora stron internetowych, a to doskonałe narzędzie do tworzenia swojej obecności w sieci. Ze Startupem, szybko i łatwo można rozpocząć działalność online z wstępnie zaprojektowanych bloków. Zawiera edytor wizualny z 150+ bloków z wstępnie zaprojektowanych i wstępnie zakodowanych elementów i stylów, które można łatwo dostosować w interfejsie "przeciągnij i upuść". Jest to łatwe narzędzie do budowania strony internetowej szybko bez tła kodowania. Większość użytkowników może szybko i łatwo opublikować stronę internetową.

Flatmap

Flatmap generuje wektorowe kafelki Mapbox z geograficznych źródeł danych, takich jak OpenStreetMap. Jest na tyle wydajna pod względem pamięci, że można zbudować mapę świata w ciągu kilku godzin na jednym komputerze bez żadnych zewnętrznych narzędzi lub bazy danych. Kafelki wektorowe zawierają surowe geometrie punktów, linii i wielokątów, które klienci tacy jak MapLibre mogą wykorzystać do renderowania własnych map w przeglądarce, natywnych aplikacjach lub na serwerze. Flatmap pakuje kafelki do pliku MBTiles (SQLite), który może być obsługiwany za pomocą narzędzi takich jak TileServer GL lub nawet zapytany bezpośrednio z przeglądarki.

Cleanup.Pictures

Cleanup.Pictures to internetowe narzędzie do usuwania obiektów, ludzi, tekstu i innych defektów z obrazów przed użyciem ich w projektach. Jest to oparta na sztucznej inteligencji alternatywa dla innych programów do edycji zdjęć.

Linkz.ai

Linkz.ai pomaga tworzyć inteligentne wyskakujące okienka podglądu linków dla Twojej witryny, aby zachęcić do większego zaangażowania i interakcji dla linków. Działa z linijką kodu, którą możesz szybko i łatwo zainstalować, a następnie otrzymasz inteligentne podglądy linków (w dwóch opcjach stylu) dla każdego linku w Twojej witrynie.

Llline

Llline to generator SVG, który pomaga tworzyć gładkie i organiczne linie i pociągnięcia z wieloma opcjami dostosowywania do niemal każdej aplikacji. To narzędzie pomaga tworzyć elementy graficzne w zaledwie kilka kliknięć, pozwalając dodać kilka punktów do płótna, a następnie narysować gładką krzywą przy użyciu tych punktów. Możesz następnie dostosować wynikową grafikę SVG, obracając ją, zmieniając jej kolor, nadając jej gradient, tworząc z niej linię przerywaną, a następnie możesz pobrać lub skopiować znacznik SVG.

Lorem.Space

Lorem.Space jest wartościowym narzędziem do tworzenia obrazów zastępczych. Za pomocą odrobiny kodu możesz umieścić fajne obrazki zastępcze - od plakatów filmowych po buty - bezpośrednio w makiecie swojej strony internetowej, dzięki czemu projekt będzie łatwiejszy do zwizualizowania. To świetne rozwiązanie, które jest zabawne i pozwala uniknąć umieszczania pustych pól w całym projekcie. A wszystko może być randomizowane, więc nie spędzasz czasu na szukaniu zastępczych miejsc.

Huetone

Huetone pomoże Ci stworzyć bardziej przystępne palety kolorów, wykorzystując zaawansowany algorytm kontrastu percepcyjnego. Współczynniki kontrastu i kombinacje kolorów są wyświetlane na jednym ekranie, aby pomóc Ci szybko opracować palety i kombinacje. Dodatkowo, narzędzie posiada klawisze funkcyjne, które ułatwiają szybką zmianę odcieni, przełączanie i regulację. Następnie możesz wyeksportować wszystko do Figmy.

Rowy

Rowy jest narzędziem open-source do budowania na Google Cloud Platform. Możesz zarządzać danymi Firestore w interfejsie użytkownika w stylu arkusza kalkulacyjnego, pisać funkcje chmurowe w przeglądarce i łączyć się z platformami innych firm.

AdCreative.ai

Serwis AdCreative.ai wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia lepszych kreacji reklamowych. Aby rozpocząć pracę, należy przesłać logo i pliki kolorów, połączyć konta społecznościowe i inne, wybrać potrzebne rozmiary, napisać tekst, wybrać tło i przesłać zdjęcia produktów, a następnie pozwolić sztucznej inteligencji wykonać pracę. Kiedy już masz kreację, którą lubisz, możesz połączyć się z kontami reklamowymi online, aby ułatwić sobie korzystanie. Jest to narzędzie premium, które można wypróbować za darmo.

Flowrift

Flowrift jest narzędziem do przeglądania, a następnie kopiowania i dostosowywania bloków CSS Tailwind w grupach kolekcji. Filtruj według typu bloku, a następnie eksperymentuj z opcjami. Posiada nawet bloki dla e-commerce.

Wzorce Układu

Wzorce Układu to kolekcja wzorców układów zbudowanych przy użyciu nowoczesnych API CSS, aby pomóc ci budować typowe interfejsy takie jak karty, dynamiczne obszary siatki i układy całostronicowe.

You.com

You.com to nowa prywatna wyszukiwarka, która podsumowuje strony internetowe. Narzędzie jest w otwartej wersji beta i zawiera doskonałe opcje prywatności, użyteczne wyniki, rozszerzalne aplikacje i personalizację poprzez preferowane źródła.

Ikony 3D

Ikony 3D to zabawny zestaw trójwymiarowych, pełnokolorowych ikon, które są darmowe dla wszystkich zastosowań. (Darowizny są akceptowane.) Ikony integrują się z prawie każdym narzędziem do projektowania stron internetowych, którego używasz i są dostępne w czterech stylach kolorystycznych - gliny, gradientu, koloru i premium - dzięki czemu możesz uzyskać odpowiedni wygląd dla swojego projektu. Każda ikona zawiera również trzy widoki renderowania - dynamiczny, boczny i izometryczny.

Arco Design

Arco Design to wszechstronna biblioteka komponentów React UI oparta na systemie Arco Design. Zawiera konfigurowalny motyw i ponad 60 gotowych komponentów, które możesz używać od razu po wyjęciu z pudełka.

Seekvectors.com

Seekvectors.com to narzędzie do wyszukiwania darmowych zasobów w pięciu różnych formatach, PNG, SVG, JPG, EPS i AI.

Od konturu do pojedynczego pociągnięcia

Outline to Single Stroke jest narzędziem w społeczności Figma, które działa tak, jak sugeruje jego nazwa. Wybierz wypełniony wektor na płótnie, a następnie możesz obrysować go pojedynczym pociągnięciem i dostosować wagę linii, jeśli chcesz.

Codeamigo

Codeamigo to nowa platforma do samodzielnej nauki kodowania. Jest pełna różnych lekcji dla różnych języków i szablonów i ma coś dla każdego poziomu od początkującego do zaawansowanego.

Sizze

Sizze to narzędzie do eksportu Figma do React Native, które pozwala na tworzenie prototypów aplikacji i natychmiastowy eksport do kodu.

CodingFont

CodingFont to świetna gra, która pomoże Ci wybrać czcionkę do kodowania, którą lubisz! Jeśli spędzasz dużo czasu patrząc na kod każdego dnia, odpowiednia czcionka może pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu i sprawić, że praca będzie nieco łatwiejsza do zobaczenia.

Hotsnow

Hotsnow jest zabawną czcionką, która ma interesujące wypełnienia i kształty w zestawie wszystkich znaków. Jest bezpłatna do użytku osobistego.

Marlwich

Marlwich to kobiecy krój pisma odręcznego, który przypomina podpisywanie listów lub kartek świątecznych. Zawiera duże i małe litery i jest przeznaczony wyłącznie do użytku niekomercyjnego za darmo. (Dla projektów komercyjnych dostępna jest opcja płatna).